“Тиск був”: співробітник Білого дому повідомив Конгресу всю правду про розмову Трампа з Зеленським

ДУМКА 30, Жовтень 2019, 06:02 208
“Тиск був”: співробітник Білого дому повідомив Конгресу всю правду про розмову Трампа з Зеленським

Ключові слова і висловлювання в опублікованій Білим домом стенограмі липневої телефонної розмови президента США Дональда Трампа з його українським колегою Володимиром Зеленським були пропущені.

Як повідомила на своєму сайті газета The New York Times, такі свідчення дав у вівторок трьом комітетам нижньої палати Конгресу США співробітник Ради національної безпеки (РНБ) адміністрації президента США та головний експерт Білого дому з питань України Александер Віндман.

За оцінкою газети, Віндман в закритому режимі відповідав на запитання членів комітету із закордонних справ, спецкомітету з розвідки та комітету з нагляду та урядової реформи Палати представників протягом 11 годин.

Співробітник РНБ і кадровий військовий розповів, що приховують значки в стенограмі, покликані позначати недомовлені лідерами двох країн фрази.

Наприклад, наскільки пам’ятає Віндман, зі стенограми пропало згадка Зеленським назви газової компанії Burisma, в час правління якої в 2014 році увійшов син колишнього віце-президента США Хантер Байден.

У документі опущені неодноразові згадки Трампом записи виступу, в якій Джозеф Байден рекомендував звільнити Віктора Шохіна з поста генерального прокурора України.

Співробітник РНБ показав, що йому було доручено внести уточнення в друковану копію аудіозапису розмови лідерів двох країн. Віндман передав виконану роботу своєму безпосередньому начальнику.

У стенограмі, опублікованій пізніше Білим домом, частина виправлень були збережені, а частина не були враховані.

Газета нагадує про те, що американська сторона відтворювала розмову Трампа і Зеленського по записах стенографістів, зробленим на слух, і по програмному забезпеченню, призначеному для розпізнавання голосу індивіда. Ця програма найчастіше не фіксує власні імена та технічні терміни.