У Держдепі відповіли на ініціативу Зеленського розширити нормандський формат переговорів

ДУМКА 9, Серпень 2019, 04:31 595
У Держдепі відповіли на ініціативу Зеленського розширити нормандський формат переговорів

У США уже давно висловили бажання брати участь у розв’язанні конфлікту на Донбасі, і наразі посередником у цьому виступає спецпредставник Деждепу Курт Волкер. Однак для створення нового формату, відмінного від нормандського, є необхідною домовленість усіх сторін.

Після смертельного обстрілу українських позицій на Донбасі, внаслідок чого загинули чотири українських морпіхи Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів країн “нормандської четвірки” Не залишимо без відповіді жодну атаку, – Зеленський про загибель чотирьох воїнів ОС на Донбасі якомога швидше зібратися. Крім того, український гарант зателефонував своєму російському колезі Володимиру Путіну та попросив того вплинути на проросійських бойовиків на Донбасі.

Раніше Зеленський пропонував Путіну провести прямі перемовини в Мінську Зеленський пропонує Путіну новий формат переговорів: реакція Білорусі за участю президента США, прем’єра Великої Британії, канцлера ФРН і президента Франції.

У США, зі свого боку, привітали зусилля Зеленського щодо здійснення кроків у напрямку миру, передає “Голос Америки”.

“Дії українських військових у Станиці Луганській, бажання відбудувати міст, необхідний для задоволення гуманітарних потреб, демонструє намір нового українського уряду зробити кроки у правильному напрямку”, – підкреслив заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент.

Водночас він зауважив, що будь-який новий формат вирішення конфлікту на Донбасі потребуватиме домовленості усіх сторін.

Щодо нормандського формату з чотирьох країн, то США висловили бажання брати участь у вирішенні конфлікту на Донбасі. Зараз ці зусилля очолює призначений для проведення переговорів спеціальний представник Курт Волкер,
– додав Кент.

За його словами, відданість США збереженню територіальної цілісності та суверенітету України є непохитною та такою залишатиметься. Також США прагнуть допомогти Україні відновити її суверенітет та територіальну цілісність.

“Ми віримо, що весь Донбас є частиною України, так само, як і Крим”, – наголосив представник Держдепу.

До слова, на початку серпня Курт Волкер висловив думку, що американський президент Дональд Трамп може долучитись до нормандського формату Дональд Трамп може долучитися до “нормандського формату”, – Курт Волкер , але за умови, що це буде корисним.