У МЗС РФ похвалили Зеленського та вимагають розпочати виплату пенсій жителям ОРДЛО

ДУМКА 7, Вересень 2019, 15:50 534
У МЗС РФ похвалили Зеленського та вимагають розпочати виплату пенсій жителям ОРДЛО

У МЗС РФ вважають, що для «вирішення комплексних проблем, що накопичилися, на Південному Сході України» українська влада повинна здійснити ряд кроків.

Про це йдеться у коментарі Департаменту інформації і друку МЗС РФ у зв’язку з взаємним звільненням осіб, утримуваних на території Росії і України.

“Для успішного вирішення комплексних проблем, що накопичилися, на Південному Сході України місцевим жителям потрібно, перш за все, відчути зміну ставлення до себе з боку Києва, яке б, в першу чергу, виражалося в припиненні обстрілів, скасуванні торгово-економічної і транспортної блокади, відновленні соціальних виплат і пенсій.

Очевидно, що звичка звинувачувати Росію у всіх бідах України повинна залишитися в минулому”, – йдеться у заяві.

Також у МЗС РФ заявили, що розглядають обмін утримуваними особами між Україною і РФ як позитивний сигнал, «за яким повинні послідувати інші важливі кроки з виведення з глухого кута нинішньої ситуації в російсько-українських відносинах і реалізації Мінських угод».

“Це стало можливим завдяки виконанню домовленостей, досягнутих особисто президентами Росії і України. На відміну від своїх попередників, нова адміністрація Володимира Зеленського продемонструвала здоровий підхід і готовність до компромісів.

Сподіваємося, що цей крок створить позитивний фон для предметної роботи в рамках Мінської контактної групи і «Нормандського формату».

…Сподіваємося, що узгоджене взаємне звільнення осіб послужить консолідації всіх здорових політичних сил в Україні навколо ідеї якнайшвидшого завершення кровопролитного конфлікту і нормалізації добросусідських відносин з Росією”, – заявили у МЗС РФ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський заявив, що він особисто та глава російської держави Володимир Путін “зробили все, що пообіцяли” стосовно обміну полоненими.