У ПАРЄ відмовилися обирати російського депутат Слуцького віцепрезидентом організації

ДУМКА 26, Червень 2019, 11:04 73
У ПАРЄ відмовилися обирати російського депутат Слуцького віцепрезидентом організації
Депутата Держдуми РФ Леоніда Слуцького, кандидатуру якого висунула російська делегація, не обрали віцепрезидентом Парламентської асамблеї Ради Європи.
Результати таємного голосування були оголошені у середу зранку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

Нагадаємо, що парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює правила ПАРЄ і ускладнює процедуру застосування санкцій, зокрема щодо Росії. За таке рішення проголосували 118 членів ПАРЄ, проти були 62, утрималися 10.

Проект цієї резолюції регламентний комітет ПАРЄ ухвалив 3 червня. Розгляд поправок до документа, запропонованих членами української делегації та їхніми союзниками, розпочався близько 20:00 24 червня і тривав майже шість годин.

Доповідачкою з цього питання була бельгійка Петра де Суттер, головувала на засіданні президентка ПАРЄ, швейцарка Ліліан Морі-Паск’є.

Пізніше представниця української делегації, віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко зявила: “Голосування у ПАРЄ за повернення російської делегації було очікувано. 118 депутатів проголосували за те, щоб Росія платила внески і не виконували жодних резолюцій ПАРЄ. Гроші для них виявилися важливішими, ніж принципи. І тепер ці 118 політиків несуть відповідальність за вбивства українців на Донбасі і в Криму, за знущання з політв’язнів. Символічно, що цю страшну резолюцію Рада Європа прийняла 25 червня. В той день, коли Росія мала звільнити українських моряків. Саме місяць давався трибуналом на звільнення бранців Кремля. Цього не відбулося. Ми дякуємо тим 62 політикам, які проголосували проти цієї ганьби. Для нас важливіші принципи”, – зазначила вона.

Віце-спікерка додала, що наразі їй соромно перебувати у делегації, бо ті, хто підтримав резолюцію, перекреслили інститут у 70-річчя створення Ради Європи.