У Путіна хочуть визнати українців «русскими»

Володимир Маркопольский 18, Жовтень 2019, 01:43 964
У Путіна хочуть визнати українців «русскими»

Уродженцям України і Білорусі в Росії планують видавати російське громадянство без проходження співбесіди на знання російської мови.

Про це повідомляє прес-служба уряду РФ.

Зазначається, що 17 жовтня, уряд Росії планує внести зміни до статті 331 закону «Про громадянство РФ», які українців і білорусів будуть визнавати носіями російської мови.

Визначається, що іноземці зараз можуть бути визнані носіями російської мови, у випадку, якщо вони або їх родичі по прямій висхідній лінії постійно проживають або проживали раніше на території РФ, або на території, ставилася до Російської імперії або СРСР, або СРСР, в межах держкордону РФ, за результатами співбесіди.Також проектом закону передбачається можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження співбесіди українців і білорусів, які вільно володіють російською мовою, при подачі заяви про визнання їх носіями російської мови і при наявності підстав, передбачених ч. 1 ст. 331 закону «Про громадянство Російської Федерації».

Даний порядок подачі заяв визначаться буде Міністерством внутрішніх справ Російської Федерації.

Відзначається, що якщо ці зміни будуть прийняті, то уродженців України та Білорусі при особистому поданні заяви про визнання їх носіями російської мови, без проведення співбесіди, комісія їх може визнавати такими.

У прес-службі також повідомляється, що в даний час відсутній єдиний підхід до проведення комісіями співбесід з претендентами громадянства Російської Федерації. Таким чином, в одних випадках Співбесіда проходить з використав аудіо-, відео-і мультимедійних матеріалів, а в інших на знання російської мови проводиться тестування.