У Раді обговорюють можливість повної заборони виходити на вулицю

ДУМКА 5, Квітень 2020, 20:02 11246
У Раді обговорюють можливість повної заборони виходити на вулицю

У Верховній Раді деякі фракції обговорюють можливість введення комендантської години, але не на вечір, а на весь день.

Про це заявила народний депутат від “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко.

Політик заявила, що фракція “ЄС” не підтримує “маразматичні статті законів”, які дозволяють зловживання владою під виглядом боротьби з епідемією.

Вона вважає, що посилення повноважень МВС і поліції, штрафи і криміналізація порушень карантину, можуть призвести до узурпації влади в українських реаліях.

Геращенко наголосила на тому, що влада, що не зуміла забезпечити громадян засобами захисту та дезінфекції, переходить грань істерії і маразму.

“Найдешевша маска коштує 18 гривень. Міняти її треба щодві години. Очевидно, в місцях масового скупчення треба бути в масці. Але тепер за прохід вулицею без маски штраф. Метро і міський транспорт не працють. В супермаркет можна виїхати тільки на машині.

Супермаркети працюють. Але влада заговорила про заборону користуватися і власним авто. З собакою вийти в брудний двір можна. З дитиною парком прийти в найближчу аптеку чи продуктовий – ні. Двом людям із симптомами короновірусу виходити в аптеку можна. Трьом здоровим – ні. В супермаркеті стояти в черзі можна. В сквері перетнутися з колегами в робочих справах – ні”, – зазначила Геращенко.

Вона нагадала, що за вивіз масок за кордон в умовах епідемії так ніхто і не покараний.

Геращенко зазначила, що деякі українці носять одноразові маски по три тижні.

Нардеп звернула увагу на те, що у Верховній Раді деякі фракції цілком серйозно обговорюють можливість ведення комендантської години.

“Не ввечері, а на цілий день. Так може тоді легше вже замурувати українців по хатам?”, – заявила вона.

Нардеп не виключає, що “ЄС” ініціюватиме зміни до статей законів, які сьогодні дозволяють зловживати владою під виглядом боротьби з епідемією.