У рідному місті Зеленського не вистачає коштів на зарплати електротранспортникам

ДУМКА 6, Листопад 2019, 19:48 1765
У рідному місті Зеленського не вистачає коштів на зарплати електротранспортникам

У Кривому Розі Дніпропетровської області комунальним підприємствам електротранспорту — КП «Міський тролейбус» і КП «Швидкісний трамвай» не вистачає власних коштів на виплату заробітних плат своїм співробітникам.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

Про таку ситуацію знають в міськраді Кривого Рогу — факт проблем з фінансуванням визнає керівник відділу транспорту і зв’язку Криворізької мерії Сергій Сиротюк. Він пропонує провести перерозподіл коштів міського бюджету та розв’язати питання з виплатою зарплати транспортникам.

У проєкті рішення Криворізької міськради йдеться про те, що з бюджету міста на зарплати працівникам електротранспорту додатково виділять 5 мільйонів 574 тисячі 500 гривень. Гроші перерозподілять з програми соціального захисту окремих категорій населення.

Крім цього КП «Швидкісний трамвай» додатково отримає 23 мільйони 114,5 тисяч гривень з міського бюджету на виплати заробітних плат.

Планові призначення КП «Швидкісний трамвай» зменшать на 5298,8 гривні, зокрема передбачених 1 500,0 гривень у зв’язку з тим, що у виробника немає автокрана вантажопідйомністю 20 тонн і 63,0 гривень, що залишилися невикористаними після виконання договорів з постачання кабельної продукції.

Зауважимо, що на даний момент проїзд в електротранспорті Кривого Рогу коштує 2 гривні 50 копійок, при цьому собівартість проїзду в кілька разів перевищує цю суму.

На основі даних про роботу підприємств МЕТ Кривого Рогу в першому півріччі 2019 року, собівартість поїздки в трамваях (швидкісний і звичайний) становить 8,25 гривень, а в тролейбусах – 10,14 грн.

Крім цього шляхом реалізації проїзних документів КП «Швидкісний трамвай» покриває лише 11,38% всіх своїх витрат, у тролейбусного підприємства показник ще гірше – 6,28%.