У “Слузі народу” хочуть заборонити ФОПам надавати послуги

ДУМКА 4, Жовтень 2019, 00:54 388
У “Слузі народу” хочуть заборонити ФОПам надавати послуги

З метою боротьби з використанням спрощеної системи оподаткування для мінімізації податків при виплаті заробітних плат в Україні можуть заборонити фізичним особам-підприємцям надавати послуги. ФОПам хочуть дозволити тільки торгувати і займатися виробництвом.

Про це розповів голова податкового комітету Верховної Ради, депутат від партії “Слуга народу” Данило Гетманцев, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на “РБК-Україна”.

“Якщо говорити про третю групу (ФОП – ред.), я не розумію, в чому проблема підняти поріг. Якщо люди платять 5% від податкового навантаження, бізнес на загальній системі платить менше 5%, платить 2-3% від обороту.

Зрозуміло, що є нюанс з ухиленням від податків при виплаті зарплат через ФОП. Але якщо поєднати ці речі, щоб це не можна було використовувати при виплаті зарплат, наприклад, прибрати послуги, залишити тільки торгівлю і виробництво, то я не бачу проблем для держави в цьому”, – сказав Гетманцев.

Він підкреслив, що держава змушена йти на такі кроки через зловживання великого бізнесу.

“Сьогодні у всіх ресторанах, у всіх мережах продажу електроніки вам дадуть чек ПП, не фіскальний. Проблема в тому, що великий бізнес ухиляється від податків із використанням ФОП, ми всі це розуміємо.

Заява одного великого інтернет-магазину, що влада переслідує малий бізнес, і що цьому великому магазину треба буде згорнути свою роботу – це явка з повинною. Фактично, це визнання того, що ми і так знаємо – великі магазини використовують ФОП для ухилення від оподаткування”, – зазначив нардеп.