У “Слузі народу” поки не бачать умов для введення сенсорної кнопки

ДУМКА 27, Серпень 2019, 14:46 1030
У “Слузі народу” поки не бачать умов для введення сенсорної кнопки

У партії “Слуга народу” не бачать технічних і юридичних можливостей для введення сенсорної кнопки для голосування у Верховній Раді напередодні першого засідання парламенту нового скликання.

“Щодо питань, пов’язаних з введенням цієї кнопки. Для нас принципові дві речі. Перше – ця кнопка повинна мати технічну гарантію. Тобто технарі, які її впроваджують, повинні дати гарантії, що те, як голосують, відповідає тому варіанту, який на табло. Друге – вона повинна мати юридичні гарантії, це повинно бути прописано в процедурі Регламенту Верховної Ради”, – заявив представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук на брифінгу у вівторок в Києві.

“Поки немає ні першого, ні другого. Тому у нас виникає сумнів щодо доцільності і можливості і доброї волі на введення цього. Якщо була б добра воля, це можна було б ввести, апробувати, сертифікувати у Верховній Раді попереднього скликання. Поки це вводиться нахрапом.

Це вводиться без технічного обґрунтування, без юридичного обґрунтування… У нас, як у партії більшості, викликає підозри таке бажання вдосконалювати на базі техніки 2002 року майбутнє голосування у Верховній Раді”, – пояснив політик.

Тим часом він зазначив, що проблему неперсонального голосування необхідно вирішувати системно.

За словами Стефанчука, в перший день роботи Ради президент України внесе законопроект про зміни до Конституції щодо позбавлення мандатів народних депутатів за неперсональне голосування і за прогули.

“Таким чином, ми забезпечимо юридичну сторону питання, але крім цього є технічна сторона”, – додав він.

При цьому Стефанчук підкреслив, що існуюча система потребує модернізації.