У ВДНГ повідомили про спробу рейдерського захоплення багатомільйонної території

Ірина Дубровська 10, Лютий 2021, 20:11 42

Апеляційний господарський суд визнав законним договір з приватною компанією, укладений без згоди “Експоцентру”. Нині, все залежатиме від суду вищої інстанції. Приватна компанія» ВіДі-Мистецтво «здійснює спроби вилучити у Національного комплексу» Експоцентр України ” (ВДНГ) у Києві 1 га державної землі оціночною вартістю 60 млн грн.

Про це у Facebook повідомив гендиректор комплексу Євген Мушкін, передає Думка.

За його словами, ці спроби проходили в кілька етапів.

Спочатку представники» ВіДі-Мистецтво ” кілька разів зверталися до ВДНГ з пропозицією передати їм землю. Зокрема, підписати договір “особистого земельного сервітуту”, щоб управляти спорудою і територією, що знаходиться поруч. Але компанія отримала відмову. При цьому 6 серпня 2020-го Госпсуд Києва вирішив, що цей договір вже вважається укладеним без згоди ВДНГ.

«За допомогою судової системи приватна компанія здійснює поетапне рейдерське захоплення частини території Національного комплексу “Експоцентр України”, – зазначив гендиректор. У свою чергу ВДНГ звернувся до Північного апеляційного госпсуду. Однак постановою від 4 лютого суд відхилив апеляційну скаргу «Експоцентру», прийнявши рішення на користь «ВіДі-Мистецтво».

“Всупереч нашим спробам захистити місце дозвілля мільйонів людей компанія отримує від суду дозвіл використовувати державну землю ВДНГ приблизною вартістю в 60 млн грн на свій розсуд і виробляти будь – яку госпдіяльність… розраховуємо на те, що суд вищої інстанції відновить справедливість і захистить державну власність та інтереси громадян«, – додав Мушкін.

Також він уточнив, що» ВіДі-Мистецтво «володіє нежитловим будинком на території»Експоцентру”. Ця компанія входить до складу «ВіДі-Груп», якій належить одна з найбільших мереж автосалонів в країні. Мурашкін зазначив, що керівництво “ВіДі-Груп” навіть пропонувало йому “компроміс«: вони зменшують площу території у своїх вимогах, а» Експоцентр” погоджується.

Однак він відмовив. Сама будівля на території ВДНГ, що знаходяться у власності компанії, побудовано в 1958 році. Це колишній ресторан» Весна”, який у 1991 році передали у комунальну власність разом з іншими об’єктами. При цьому 20 років тому столична влада продала цю будівлю приватній компанії. До об’єкту веде дорога від КПП з боку Голосіївського проспекту, по якій можна дістатися до зеленої ділянки поруч з будинком. Саме ця територія разом з дорогою і сквером стала об’єктом посягання і приводом для судового розгляду.