У Зеленського хочуть провести вибори в ОРДЛО вже в цьому році. ВІДЕО

ДУМКА 2, Лютий 2020, 06:25 501
У Зеленського хочуть провести вибори в ОРДЛО вже в цьому році. ВІДЕО

Помічник президента України Андрій Єрмак сподівається, що на наступній зустрічі в “нормандському форматі” будуть зроблені кроки, які дозволять провести в жовтні цього року місцеві вибори по всій території України, включаючи окупований Донбас.

Таку заяву він зробив в інтерв’ю YouTube-каналу “Krym-критичне мислення”.

“Через кілька тижнів буде зустріч радників у “нормандському форматі”. Вже через три місяці буде наступна зустріч лідерів у “нормандському форматі”. Я дуже сподіваюся, що Україна прийде на цю зустріч з новим пакетом домовленостей. Сподіваюся, що ми зробимо наступні кроки для того, щоб місцеві вибори, за українським законом, пройшли по всій території України (включаючи окуповані території Донбасу, – ред.) в кінці жовтня“, – підкреслив Єрмак.

Помічник глави держави також підкреслив, що вибори на тимчасово окупованих територіях можуть проходити тільки за законодавством України після виведення іноземних військ і повернення під контроль України державного кордону.

Крім того, Єрмак повідомив, що до Мінських домовленостей є багато питань, але це “єдиний документ, який сьогодні узгоджений”.

“У мене, як і у всіх, багато питань до Мінських угод, але це єдиний документ, який сьогодні узгоджений, підписаний, і там дійсно є положення, згідно з яким кордон передається після виборів.

Президент Зеленський сказав У Парижі, що ми не можемо з цим погодитися, тому що це суперечить українському законодавству”, – розповів він.

Єрмак уточнив, що Україна готова обговорювати з Росією “якісь гарантії”, щоб отримати контроль над кордоном до проведення місцевих виборів на Донбасі.