УКРАЇНА ПОЧАЛА БУДІВНИЦТВО НОВОГО НАЙБІЛЬШОГО ЛІТАКА У СВІТІ «МРІЯ»

nick 9, Листопад 2022, 13:09 216
УКРАЇНА ПОЧАЛА БУДІВНИЦТВО НОВОГО НАЙБІЛЬШОГО ЛІТАКА У СВІТІ «МРІЯ»

Літак Ан-225 був знищений російськими ВДВ на злітно-посадковій смузі аеропорту Гостомель під час початку російського вторгнення.

Генеральний директор виробника Євген Гаврилов дійсно оголосив, що Україна розпочала будівництво другого літака Ан-225 на заміну літаку, який був знищений під час російської атаки на рідний аеропорт у Гостомелі приблизно за двадцять кілометрів від Києва на початку вторгнення.

Як повідомляє німецька газета Bild, лідер заявив у Лейпцигу, що «робота над новим літаком ведеться в секретному місці» і що він уже на 30% відновлений. Другий Ан-225, так і не завершений, буде доповнений частинами першого бомбардувальника та новими частинами, додавши, що ця операція коштуватиме дрібниці у 500 мільйонів євро.

УКРАЇНА ПОЧАЛА БУДІВНИЦТВО НОВОГО НАЙБІЛЬШОГО ЛІТАКА У СВІТІ «МРІЯ»

Пізніше Антонов уточнив, зазначивши у Facebook, що “наразі розпочато проектні роботи в цьому напрямку. За наявними експертними оцінками, приблизно 30% комплектуючих наразі можуть бути використані для другої моделі літака. Вартість будівництва літака орієнтовна щонайменше 500 мільйонів євро, але про точну суму говорити рано».

Для фінансування цього проекту «Антонов» намагатиметься залучити кошти, зокрема, продаючи похідні продукти, повідомляє Bild.

Цей вантажний літак, гордість України, розпочав свою кар’єру в 1988 році і щороку вшановувався на День Незалежності країни, 24 серпня.

На 11 метрів довший за A380

Виготовлений в єдиному екземплярі, його розміри вражали. АН-225 справді на 11 метрів довший за реактивний літак Airbus A380 (84 метри проти 73 метрів) і на 38% важчий (майже 600 тонн). Він був розроблений для перевезення російського космічного човника «Буран».

Завдяки шести турбореактивним двигунам і розмаху крил 88 метрів цей гігант може перевозити до 253 тонн вантажу на відстань понад 10 000 кілометрів. Конкретно, цей «мега-Джамбо» міг би перевозити в своєму трюмі Airbus A340 (240 тонн) на запчастинах між Тулузою і Сіетлом.

У липні минулого року британський мільярдер Річард Бренсон і засновник авіакомпанії Virgin відвідав Україну, де, зокрема, проїхав через аеропорт Гостомель, запевняючи, що хоче «допомогти» відновити «Мрію».

Раніше ми повідомляли, що пасажирський літак упав в озеро в Танзанії.