Українці вважають, що коронавірус навмисно поширюють спецслужби, – опитування

ДУМКА 21, Лютий 2020, 19:30 95
Українці вважають, що коронавірус навмисно поширюють спецслужби, – опитування

Більша частина українців вважає, що коронавірус є результатом використання нових біологічних та генетичних технологій, або навмисно поширюються спецслужбами, або терористами.

Про це політичний експерт Михайло Басараб розповів під час 8-го Київського Безпекового Форуму для молоді, організованого Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”, презентуючи дослідження соціологічної служби Центру Разумкова.

Так, 37,9% опитаних вважає, що коронавірус є новими біологічними та генетичними технологіями, 28,5% – що цей вірус навмисно поширюють спецслужби, 26,1% – що коронавірус є бактеріологічною зброєю ворогуючих держав або терористів. Значно менше людей вважають, що він викликаний природними чинниками і розповсюджується через недотримання правил гігієни.

Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко зазначив, що самі українці часто досить безвідповідально ставляться до власного здоров’я і здоров’я оточуючих. Кожен третій українець хворів грипом чи ОРВІ цього сезону, але при цьому близько 76% українців не користуються масками взагалі, біля 20% – користуються в різних ситуаціях, або постійно. А поглиблене вивчення результатів дослідження свідчить, що біля 8,5% дорослих українців хворіли грипом і ГРВІ і при цьому продовжували вести звичайне життя, не користуючись масками.

“Тобто, більше двох мільйонів осіб серед нас ходили й заражали нас. І наше щастя, що це не був коронавірус”, – підкреслив він.

Басараб додав, що дві третини опитаних українців не довіряє вітчизняній системі охорони здоров’я, і оцінює її в 1-2 бали за п’ятибальною шкалою. Половина українців лікується самостійно. При чому чим доросліша людина і чим визе її рівень освіти – тим більше вона схильна лікуватися самостійно. Також чим вище рівень освіти людини, тим нижче, зазвичай, рівень довіри до МОЗ.

Він також зазначив, що до іншої глобальної проблеми – зміни клімату – українці ставляться більш відповідально: близько 80% вважають, що глобальне потепління – це факт і воно може принести шкоду регіону, в якому вони проживають. Але це не надто сильно впливає на їхню політичну позицію – лише близько 1% українців готові голосувати за умовну партію зелених, серед лідерів же партія, яка буде збільшувати статки людей.