УЗ запустить власний додаток для купівлі електронних квитків

consaidin 16, Лютий 2021, 18:32 95
УЗ запустить власний додаток для купівлі електронних квитків

“Укрзалізниця” планує запустити новий додаток для купівлі електронних квитків онлайн вже до кінця 2021 року. З його допомогою також можна буде купити проїзні документи для пільгових категорій пасажирів.

Про це повідомив директор з питань інформаційних технологій АТ “Укрзалізниця” Володимир Рєзнік, передає Думка.

“Ми прагнемо максимально діджиталізувати всі сервіси для наших клієнтів. Наразі виконуємо роботи з розробки нового застосунку для купівлі квитків. За його допомогою можна буде зручно замовити через персональний гаджет квитки на поїзд та супутні послуги, перелік яких будемо розширювати”, — розповів він.

Новий додаток буде доступний для гаджетів, які працюють на операційних системах Android та iOS. Крім того, компанія планує замінити дорогі пристрої, які наразі використовуються для контролю та валідації електронних квитків, на звичайні смартфони.

“Звичайний смартфон дозволяє зчитувати QR-код, за допомогою якого підтверджується легітимність квитка та відбувається контроль пасажирів поїзда. При цьому звичайний смартфон у рази дешевший за мобільні термінали контролю документів, які наразі використовуються в поїздах. Для валідації електронних квитків уже розроблено відповідний мобільний додаток для операційної системи Android, який наразі проходить тестування в реальному його використанні”, — зазначив Рєзнік.

Нагадаємо, ексміністр Володимир Омелян заявив, що втрати від корупції в “Укрзалізниці” складають 15-20 млрд грн на рік.

Крім того, повідомлялось, що Укрзалізниця закупила неякісні запчастини на понад 100 мільйонів гривень. Продукція не відповідала встановленим характеристикам, і несла загрозу функціонуванню залізничних перевезень.