В МОЗ заявили, що не виплатять гроші лікарям, які стали заробляти більше в результаті реформи

ДУМКА 8, Травень 2020, 03:08 780
В МОЗ заявили, що не виплатять гроші лікарям, які стали заробляти більше в результаті реформи

З у квітня стартував другий етап медичної реформи й для вторинної ланки медичної допомоги в дію вступили нові правила. Основною зміною є те, що тепер “гроші ходять за пацієнтом” – тобто чим більше лікарня надає послуг, тим більше отримує і навпаки.

Згідно з заявою очільника МОЗ Максима Степанова в ефірі “Право на владу” на 1+1 можна прийти до висновку, що у тих лікарнях, у яких збільшилось фінансування – віднімуть кошти.

Згідно з даними НСЗУ, у квітні приблизно у 40% медзакладів виріс бюджет. Загалом за Програмою медичних гарантій у 67% закладів бюджет більший, ніж під час фінансування через медичну субвенцію.

Втім, Степанов пояснив, що не хоче закривати лікарні та не хоче пускати реформу за тим сценарієм, за яким вона мала йти. Він натякнув, що на медичні установи є певний фінансовий ресурс, який необхідно використати “з розумом”.

Для того, щоб у нас не відбулось звільнення медпрацівників по всіх, без виключення, галузях, в нас є певний фінансовий ресурс, який ми повинні використати з розумом в цьому році. Для того щоб, не закрити відповідні лікарні. Для того щоб ці тарифи, які будуть розраховані, досягали головної мети – надання більш якісної медичної допомоги,
– заявив він.

Оскільки в одних лікарнях фінансування збільшилось коштом тих лікарень, у яких недостатня кількість пацієнтів, логічно, що у випадку повторного нарощення бюджету менш ефективним установам, неможливо буде підтримувати той рівень сплати, який отримали ефективні медзаклади у квітні.