В Укренерго підтвердили значне підвищення тарифів

ДУМКА 11, Грудень 2019, 19:22 301
В Укренерго підтвердили значне підвищення тарифів

Національна комісія, яка регулює сфери енергетичних і комунальних послуг (НКРЭКУ) збільшила тариф компанії «Укренерго» на подачу електрики на 33,39% або на 3,89 коп/кВт-год до 15,54 коп/кВт-год на 2020 рік.

Про це повідомляє прес-служба Укренерго.

Комісія прийняла рішення про збільшення тарифів 10 грудня 2019 року. Також було встановлено рівень тарифу на диспетчеризацію електроенергії — 1,023 коп/кВт-год, що на 27,2%, або на 0,219 коп/кВт-год більше, ніж був попередній тариф.

У Укренерго розповіли, що фактором збільшення рівня тарифного стали підвищені витрати (майже в 2 рази) на закупівлю електроенергії для відшкодування технологічних втрат.

«Сьогодні «Укренерго» купує 80% електроенергії для компенсації технологічних втрат в мережах у «Гарантованого покупця» за граничною ціною «Енергоатому» (найнижчою на ринку). У той же час після змін механізму ПСО весь обсяг цієї електроенергії «Укренерго» доведеться купувати на вільних сегментах ринку за ринковою ціною, яка значно вища ціни електроенергії атомної генерації», — коментує компанія.

Крім того, було додано, що в тариф на диспетчеризацію були закладені витрати на допоміжні послуги і процеси в розмірі 1,3 млрд грн. За даними компанії, витрати можуть дорівнювати сумі 2,04 млрд грн.