Вбивство Шеремета: додаткова експертиза показала, що розвідку, закладу та вибух робила одна жінка

ДУМКА 16, Грудень 2019, 20:14 323
Вбивство Шеремета: додаткова експертиза показала, що розвідку, закладу та вибух робила одна жінка

За результатами ще однієї експертизи, проведеної британським фахівцем Айвон Бірча, і “розвідку”, і вбивство Павла Шеремета могла зробити одна жінка.

Висновки експертизи оприлюднив видання “Слідство інфо”.

За інформацією журналістів, британський експерт Айвон Бірч, якого українські правоохоронці залучали до розслідування справи про вбивство Павла Шеремета в 2016 році, провів кілька досліджень. Одне з них — яке нібито підтверджує, що жінка, зафіксована камери відеоспостереження, — заарештована напередодні Юлія Кузьменко, раніше було оприлюднено правоохоронцями.

Під час другого дослідження експерт оцінював схожість жінок на трьох відео, які є в розпорядженні слідства: зняте вранці 20 липня 2016 (час вибуху), зроблене за кілька днів до вибуху (коли нібито відбувалася “розвідка”), і те, на якому зафіксовано момент закладання вибухівки під авто Шеремета.

Подібність “розвідниці” з жінкою, яка закладала вибухівку, Бірч оцінив як “помірні докази на підтвердження”. Аналогічну оцінку експерт дав, аналізуючи подібність жінки, яка закладала вибухівку, з тією, яка вранці цю вибухівку приводила в дію.

При цьому “розвідницю” і ту, що підривала журналіста вранці, Бірч вважає ще більш схожими та пише про те, що докази того, що це одна й та сама людиа — “помірно вагомі”.

Таким чином, на підставі експертизи Бірча можна припустити, що всі три жінки, які фігурують на відеозаписах, представлених правоохоронцями, — одна і та сама жінка. Правоохоронці ж, як відомо, підозрюють двох: медсестру Яну Дугарь (як “розвідницю”) та дитячу лікарку Юлію Кузьменко (як ту, що прикріпила вибуховий пристрій до автомобіля).

Варто зазначити, що результати цього дослідження не згадувалися українськими правоохоронцями під час брифінгу про результати розслідування справи про вбивство Шеремета.