Вбивцю Гонгадзе можуть випустити на свободу

ДУМКА 17, Вересень 2019, 01:34 217
Вбивцю Гонгадзе можуть випустити на свободу

Якщо Верховний Суд України задовольнить касацію захисту колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ України Олексія Пукача, той зможе негайно вийти на волю.

У комітеті захисту журналістів закликали українську владу не допустити звільнення людини, визнаної винною в убивстві засновника “Української правди” Георгія Гонгадзе.

Міжнародний комітет із захисту журналістів висловив стурбованість щодо ймовірного виходу на волю ексофіцера Міністерства внутрішніх справ України Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це йдеться у пресрелізі організації від 16 вересня.

Комітет посилається на публікацію видання Kyiv Post від 16 серпня, у якій ідеться, що Верховний Суд України розглядає касаційну скаргу захисту Пукача. Якщо її буде задоволено, колишній начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС України зможе негайно покинути в’язницю, пише видання.

“19 років після жорстокого вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе є побоювання, що засуджений убивця може вийти на волю. Українська влада не має допустити безкарності за вбивства журналістів. У справі про вбивство Гонгадзе має бути абсолютна справедливість, і натхненників злочину також має бути притягнуто до відповідальності”, – сказала координаторка програми комітету в Європі та Центральній Азії Гульноза Саїд.

Удова Гонгадзе Мирослава в розмові з комітетом висловила думку, що звільнення Пукача стане серйозним ударом по свободі ЗМІ в Україні. “Це засвідчило б, що особи, які вчинили злочини проти журналістів, не несуть повної відповідальності перед законом”, – заявила вона.

Журналістка Kyiv Post Вероніка Мелкозерова сказала “Радіо Свобода”, що наступне засідання Верховного Суду відбудеться 9 жовтня. Пукач розраховує не тільки на швидке звільнення, але й на одержання компенсації від держави, зазначила Мелкозерова.