Внаслідок діджиталізації, документи 26 мільйонів українців злили в мережу

Внаслідок діджиталізації, документи 26 мільйонів українців злили в мережу

Ірина Дубровська 12, Травень 2020, 14:56 265
Внаслідок діджиталізації, документи 26 мільйонів українців злили в мережу

Мовиться про базу даних “ПриватБанку” до націоналізації, а ще посвідчення водія

У Telegram з’явився бот, який називається UA Baza, що видає персональні дані та документи українців. Зокрема, у відкритий доступ потрапили 26 мільйонів посвідчень водія. Про це повідомив керівник громадської організації Електронна демократія Володимир Фльонц на своїй сторінці у Facebook.

Бот UA Baza “зливає” дані держреєстру, а також бази “Нової пошти” та паролі з соцмереж “Вконтакте” і Linkedin.

“Мені показали не лише паспортні дані, мої старі паролі (старі, але на той момент справжні!), дані з біометричних паспортів (зокрема, фото) і вишенька на торті – водійське посвідчення, про яке я навіть не здогадувався. Навіть в “Дії” його не показує, а у хлопців в базі – є. Ось так вже зараз виглядає їх цифрове майбутнє”, – написав Фльонц.

Відреагували на інформацію про злив і в Мінцифри.

Так, керівник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у Facebook написав, що будь-яку причетність сервісу “Дія” до витоку даних заперечують. Там пояснюють, що “Дія” не має власної бази даних, а лише відображає інформацію з реєстрів.

Глава міністерства Михайло Федоров додав: “Попередній аналіз інформації боту свідчить про використання старих баз даних, які вже не один рік доступні в Даркнеті. Зокрема, мовиться про базу даних “ПриватБанку” (до націоналізації), а також інших приватних (не державних) баз даних. Наприклад, у боті доступні паролі від “Вконтакте”, Linkedin”.

Також у міністерстві додали, що СБУ вже проводить слідчі дії щодо діяльності цього бота та доступних у ньому персональних даних.

Довідка. Сервіс “Дія” – це сервіс від Міністерства цифрової трансформації, що має об’єднати державні послуги та документи в електронній формі. У лютому запрацював додаток “Дія”, а у квітні стала доступна і веб-версія сервісу. Наразі у застосунку доступні ID-картка та закордонний паспорт українців, а також посвідчення водія студентський і військовий квиток та інші важливі документи. Це проєкт уряду в рамках ідеї “держава в смартфоні”. Уже до кінця 2020 року планують оцифрувати до 50 найпоширеніших державних послуг. А от повністю оцифрувати всі державні послуги планують протягом 3 років.

Схожі матеріали:

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги