Воєнкори звернулись до Зеленського: Припиніть приховувати обстріли та допустіть журналістів на передову

ДУМКА 12, Березень 2020, 13:59 1396
Воєнкори звернулись до Зеленського: Припиніть приховувати обстріли та допустіть журналістів на передову

Воєнкори українських національних телеканалів звернулися до президента. Вимагають відповідей на питанні, чому останнім часом ускладнилася робота медіа на передовій

Відповідні звернення журналісти розмістили у Facebook, передає фонд “Повернись живим”.

“Маємо право бути почутими”. Журналісти національних телеканалів, які висвітлюють російсько-українську війну, звернулися до Офісу Президента України з проханням пояснити, чому останнім часом ускладнилася робота медіа на передовій.

Сьогодні, 12 березня, кореспонденти опублікували на своїх сторінках у Facebook відповідне звернення.

Журналісти в один голос підкреслюють, що розраховують на зустріч та на конструктивний діалог.

“Ми усвідомлюємо, яку інформацію не варто оприлюднювати, щоб не зашкодити підрозділам ЗСУ, які боронять Україну від окупанта. Разом з тим, ми розуміємо, наскільки важливо інформувати суспільство про перебіг російсько-української війни та життя цивільних на лінії вогню, особливо, в умовах агресивної ворожої пропаганди.

Останнім часом ми зіштовхуємося із труднощами та перешкодами у роботі на фронті – нам закривають доступ на передові позиції бригад без пояснення причин і термінів таких обмежень. Або ж ці причини мають досить формальний зміст. Ми позбавлені можливості виконувати свій обов’язок – оперативно та повноцінно доносити інформацію”, – стверджує журналістка Тетяна Наконечна.

“Я не знаю, на яких ланках зламалась система, я не знаю, чому мене звинувачують, що я прориваюсь несанкційовано на передову, хоча є акредитації, дозволи прес-офіцерів, командирів, а тебе за шкірку витягують з окопа прямо тоді, коли армієць показує котлован, який утворився від приходу снаряда”, – пише Володимир Михайлов.

“Що роблять в Україні? Журналістів не пускають! Не пускають, “бо небезпечно”, був іще прекрасний випадок, коли не пускали у Карлівку. Карлівку, яку, нагадаю, звільнили влітку 2014.

Такі ситуації були завжди, але останнім часом вони набули загрозливих масштабів, я б сказала, стали пандемією”, – заявила Анастасія Федченко.

“10 загиблих та близько 40 поранених за перші 10 днів весни. Потужні обстріли з усього, хіба що не з градів. Я воєнний журналіст і маю бути там. Але змушений розповідати про то глядачам за 100 км від місця події! Жодних коментарів, заборона знімати на місті обстрілів, заборона знімати біля військового шпиталю. Навіть вертоліт з пораненими знімати забороняють!” – наголошує Єгор Логінов.

Звернення журналістів до Президента України

“Маємо право бути почутими”. Журналісти національних телеканалів, які висвітлюють російсько-українську війну, звернулися до Офіс Президента України з проханням пояснити, чому останнім часом ускладнилася робота медіа на передовій. Сьогодні, 12 березня, кореспонденти опублікували на своїх сторінках у Facebook відповідне звернення. До флешмобу під хештегами #розплющіть_очі_на_війну та #правда_війни, зокрема, долучилися:Mikael Ku, Nastka Fedchenkoo, Evgen Nazarenko, Yegor Loginov, Олексій Кашпоровський, Ganka Garna, Євгенія Китаїва, Tania Nakonechna, Ірина Баглай, Наталя Нагорна, Євгеній Агарков та Тетяна Уралова.Журналісти в один голос підкреслюють, що розраховують на зустріч та на конструктивний діалог. Ми ж слідкуємо за подіями. Віримо у перемогу України, у тому числі, на інформаційному фронті. Та просимо усіх небайдужих допомагати своєму війську тут: https://savelife.in.ua/donate/Фонд "Повернись живим"

Опубліковано Повернись живим Середа, 11 березня 2020 р.