“Всі бачили, як ви дотримуєтесь гарантій”: представник ФРН в ООН розніс Росію у своєму виступі

ДУМКА 13, Лютий 2019, 02:03 442
“Всі бачили, як ви дотримуєтесь гарантій”: представник ФРН в ООН розніс Росію у своєму виступі

Представник ФРН в ООН Крістов Хойсген жорстко розкритикував виступ російської сторони, заявивши, що після такої промови можна подумати, що це Україна напала на Росію і анексувала її території, а не навпаки.

Перед виступом Хойсген подякував керівництву ООН і ОБСЄ, який були присутні на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, передає “Думка“.

На початку виступ представник Німеччини заявив, що відчув незручність, коли дізнався, що РФ поставила одним з питань Мінські угоди.

“Дійсно, ми вже чотири роки говоримо про Мінські домовленості, і сьогодні дійсно свого роду ювілей, але не тільки з цієї причини ми можемо говорити сьогодні про це. Цього року ми ще відзначимо 25-річчя Будапештського меморандуму”, – зазначив Хойсген.

Дипломат освіжив пам’ять тим, хто забув, що в 1994 році Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії національного суверенітету і територіальної цілісності від ряду країн, в тому числі і від Росії.

“Ми побачили, що сталося потім з суверенітетом і територіальною цілісністю, і що це означає для світового роззброєння, міжнародного порядку, заснованого на праві, і для міжнародного порядку в цілому”, — додав він.

Нагадаємо, раніше глава Міністерства оборони Великобританії Гевін Вільямсон заявив, що його країна не дозволить Росії силою повернути Україну в свою орбіту.