Викинули мішок з тілом і закрили двері: жахливі подробиці похорон загиблого від коронавірусу. ВІДЕО

ДУМКА 27, Березень 2020, 02:01 3586
Викинули мішок з тілом і закрили двері: жахливі подробиці похорон загиблого від коронавірусу. ВІДЕО

Дочки померлого від коронавірусу 68-річного жителя Тернопільщини розповіли, як залишилися один-на-один з необхідністю поховати батька. Ні покласти тіло в труну, ні поставити труну в бус, ні викопати могилу бажаючих не було.

Про те, з чим їм довелося зіткнутися після смерті батька, сестри розповіли Ольга Тутова і Анна Поліщук.

68-річний Павло, житель с. Ковалівка Монастириського району, помер 25 березня в Тернопільській лікарні.

“Помер тато вранці. Подзвонили з лікарні моїй сестрі, сказали, щоб приїхала своїм транспортом, з труною і забрала тіло. З чоловіком на своєму бусі сестра поїхала за татом”, – розповіла Ганна Поліщук.

“Нам видали батька в чорному пакеті. Тато був важкий, підняти неможливо було самому. І ось це пакет просто тягнувся по землі. Сам чоловік мій це робив руками і тягнув. Пакет чорний обірвався в руках. Це було щось страшне. Ніхто не вийшов навіть у труну поставити”, – каже Ольга Тутова.

Коли пакет з тілом вдалося укласти в труну, його треба було занести в автомобіль.

“Він був дуже важкий. Ми просили допомоги-ніхто не реагував. Ми цю труну тягнемо, дошки розсипаються, тому що це був асфальт”, – . До нас вийшли на допомогу тільки після того, як ми подзвонили головному лікарю інфекційної лікарні. Вийшов чоловік, повністю одягнений в захисний костюм, і почав дорікати нам, що не ми (родичі) повинні цим займатися, а санепідемслужба”, – додає Ольга.

Працівник лікарні все ж допоміг занести труну в мікроавтобус, і тіло померлого відвезли в його рідне село.

“Люди в селі бояться, відмовилися викопати могилу. Мер Монастириськ знайшов людину, яка викопала могилу. Опускали тіло мер, його заступник, голова сільської ради та мій шурин. Сестра світила телефоном, а вони закопували яму, бо був вечір”, – розповіла Ганна Поліщук.

Ні у Ольги, ні у її чоловіка, які забирали тіло померлого, не було захисного одягу. Мікроавтобус, в якому везли труну, вони потім продезінфікували, як могли, самостійно.