“Я щас їм бошкі атабью”: на засіданні Комітету Ради стався скандал через ціни на ліки. ВІДЕО

Володимир Маркопольский 27, Листопад 2019, 20:31 204
“Я щас їм бошкі атабью”: на засіданні Комітету Ради стався скандал через ціни на ліки. ВІДЕО

Під час засідання Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування 27 листопада трапилася позаштатна ситуація: колишній радник очільниці МОЗ Зоряни Скалецької Олександр Чумак у грубій формі начебто дав команду “валити” законопроєкт про зниження цін на ліки в Україні.
Про це розповіла у фейсбуці депутатка від “Голосу” та членкиня Комітету Ради з питань здоров’я Ольга Стефанишина. Вона ж опублікувала відеодоказ на підтвердження своїх слів.

“Давайтє начінайтє, бо я щас їм бошкі атабью”, – так говорить Олександр Чумак (колишній радник міністерки охорони здоров’я Зоряни Скалецької) на відео. Трапилося це, за словами депутатки “Голосу”, під час засідання Комітету, коли Стефанишина представила законопроєкт 2089 про зниження цін на ліки в Україні.

Депутатка пише, що не розуміє, що робить Чумак (“представник фармацевтичних компаній”) на засіданні комітету, і чому він “вказує, що треба робити з авторами законопроєкту”.

Стефанишина переконана, що в такий спосіб Чумак “давав команду дистриб’юторам і фармвиробникам “валити” наш законопроєкт”.

Я точно розумію, на який мозоль наступили ми з Сашею (Олександра Устінова, співавторка проєкту закону – 24 канал) тим, хто хоче лишити ціни на ліки надвисокими в Україні,
– наголосила Стефанишина.

Депутатка припустила, що члени Комітету “бояться, що їм повідривають бошки за реальні зміни на благо пацієнтів”, і додала, що особисто вона – не боїться.
“Зміни в такій чутливій сфері, як охорона здоров’я – це завжди важко. Але це потрібно мільйонам українців, які сьогодні втридорога переплачують за ліки в наших аптеках”, – підсумувала Стефанишина.

«Давайтє начінайтє, бо я щас їм бошкі атаб‘ю», – сказав Олександр Чумак, екс-радник (а по факту досі радник) міністра охорони здоров‘я Zoryana Skaletska, коли я представила законопроект 2089 про зниження цін на ліки в Україні сьогодні на Комітеті.Це так колишній працівник (чи досі працівник?) фармацевтичної компанії, який невідомо що робить в залі комітету, сидячи поряд із заступником міністра Андрієм Семиволосом, вказує, що треба робити з авторами законопроекту (тобто мною та Ustinova Alexandra). І дає команду дистриб‘юторам і фармвиробникам «валити» наш законопроект. З одного боку, це реально страшно, коли така людина прямо висловлює погрози. З іншого, я точно розумію, на який мозоль наступили ми з Сашею тим, хто хоче лишити ціни на ліки надвисокими в Україні.Напевно, через це Комітет сьогодні провалив наш законопроект 2089 і рекомендуватиме Раді відправити його на доопрацювання-тобто в утиль.Або члени Комітету, включно з Mihail Radutsky бояться, що їм повідривають бошки за реальні зміни на благо пацієнтів. Або… інших пояснень я не маю(Так от, шановні друзі.Я НЕ БОЮСЯ.Зміни, особливо в такій чутливій сфері, як охорона здоров‘я – це завжди важко. Але це потрібно мільйонам українців, які сьогодні втридорога переплачують за ліки в наших аптеках.Тому дуже чекаю розгляду проекту закону в залі парламенту і сподіваюся, що там рука фарми не така всемогутня.Далі точно буде 😉#ЗдоровяНаціїСмертьВорогам#РеваншАстанавісь

Опубліковано Olga Stefanyshyna Середа, 27 листопада 2019 р.