“Який же муд@к”: українці “рознесли” лікаря, який просив Маска не допомагати Супрун

Володимир Маркопольский 2, Квітень 2020, 01:50 2158

Мільярдер Ілон Маск 31 березня у твіттері повідомив, що має намір допомогти апаратами штучної вентиляції легень – безкоштовно надіслати їх до лікарень різних країн світу, які попросять.

З України першою відреагувала колишня очільниця МОЗ Супрун, потім лікар Арістов.

“У нас є додаткові схвалені FDA апарати. Доправимо в лікарні по всьому світу в регіони доставки Tesla. Пристрої та доставка – безкоштовно”, – заявив Маск.

Щоправда, уточнив, що є вимога: обладнання повинне надійти до пацієнтів негайно, а не лежати на складах.

На цю заяву з України зреагувала на пропозицію Маска колишня виконувачка обов’язків керівника Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона попросила гендиректора Tesla та SpaceX передати Україні апарати ШВЛ.

“Мене звуть Уляна Супрун. Я – колишня глава МОЗ України. Україна потребує апаратах ШВЛ. Ми маємо їх лише 3500 на 37-мільйоне населення. Будь ласка, допоможіть нам”, – написала Супрун.

Після цього в коментарі до твіта Маска прийшов український лікар Вадим Арістов. Він закликав Маска допомогти Україні, але звертатися безпосередньо до Президента України Володимира Зеленського. Мовляв, до Супрун звертатися не треба – вона ж бо причетна до того, що в Україні не вистачає медобладнання.

“У нас дійсно є тільки 7% з необхідних ШВЛ. Але, будь ласка, обговоріть вашу допомогу безпосередньо з президентом Зеленським, оскільки саме пані Супрун несе відповідальність за цю катастрофу”, – заявив Арістов.

Однак українці були обурені такими висловами лікаря, яке виказали йому у коментарях на його сторінці у Facebook.