З нерухомості Коломойського зняли арешт: подробиці скандального рішення суду

ДУМКА 15, Липень 2019, 10:18 385
З нерухомості Коломойського зняли арешт: подробиці скандального рішення суду

Печерський райсуд зняв арешт з нерухомості олігарха Ігоря Коломойського, який був накладений в 2017 році у справі про рефінансування Приватбанку.

Як повідомляє FinBalance, таким чином суд задовольнив клопотання ТОВ “Приватофіс” і зняв арешт з 415 об’єктів нерухомості компанії – земельних ділянок, нежитлових і офісних приміщеннях у різних регіонах України.

Раніше арешт був накладений цим же судом за клопотанням Генпрокуратури в рамках кримінального провадження №42017000000000876 (про видачу ПриватБанком кредитів – у період до націоналізації та залучення рефінансування в НБУ – для пов’язаних осіб на невигідних умовах, що призвело до виникнення заборгованості юридичних осіб перед банком на 373 млн грн).

Суд констатував, що до ТОВ “Приватофіс” не може бути застосована конфіскація, а арешт був накладений без доказів пропорційності вартості нерухомого майна, на яке накладено арешт, із розміром шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Згідно з судовими матеріалами, ПриватБанк надав кредит для “Приватофіс”. При цьому в заставу для банку передали частки в статутному капіталі компанії-позичальника, власниками яких є в тому числі ТОВ “Тайлон”, “Ел Ті Груп”, “Агентство” Новий світ”, “Зернопоставка-М”.

Зараз Госпсуд Дніпропетровської області розглядає справу за позовом Приватбанку до згаданих компаній, а також ТОВ “Канделла”, “ВПФ”, “Елара”, “Комунальне обслуговування будинків” про звернення стягнення на їх частки в статутному капіталі “Приватофис” в рахунок погашення заборгованості фірми на суму 689 млн грн.

Крім цього, Госпсуд Дніпропетровської розглядає ще ряд позовів Приватбанку до “Приватофіса” про стягнення заборгованості за кредитними договорами від 17 грудня 2008 на суму понад 500 млн грн.

Міжнародне детективне агентство Kroll встановило, що ПриватБанк був об’єктом масштабних шахрайських дій, а це призвело до нанесення йому збитків щонайменше на 5,5 млрд доларів.

ПриватБанк в грудні 2017 року подав позов до високого суду Лондона до Коломойського, Боголюбову, а також до компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. и ZAO Ukrtransitservice Ltd., імовірно належать їм.

У цей же період Високий суд Лондона виніс постанову про арешт активів колишніх акціонерів Приватбанку в усьому світі. Суд при цьому зобов’язав Коломойського розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь у розгляді справи. Відповідне рішення було прийнято на підставі наданих доказів щодо виведення з українського банку 2 млрд доларів.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і скасував націоналізацію Приватбанку. Таким чином він задовольнив позов екс-власника фінустанови Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету міністрів.

Пізніше ПриватБанк оскаржив рішення Окружного адмінсуду Києва про незаконність процедури націоналізації банку.

Джерело