Зеленський перетворює українців на “дешеву робочу силу” для олігархів, – економіст

ДУМКА 29, Квітень 2020, 03:40 1447
Зеленський перетворює українців на “дешеву робочу силу” для олігархів, – економіст

Заборона на виїзд на заробітки з України показала, що президент Зеленський не тільки “виконав свою обіцянку” повернути всіх заробітчан додому, але і вирішив перетворити їх на дешеву робочу силу для олігархів.

Таку думку висловив економіст Сергій Фурса.

“Зеленський обіцяв повернути заробітчан додому. Але він забув згадати, що якщо вони захочуть виїхати, їх вже не відпустять. І заробітчани приїхали додому через вірус, а вирватися тепер не можуть з крепких обіймів люблячого президента.

Ну це ж правда, олігархи роблять послугу президенту, допомагаючи боротися з вірусом, а президент допомагає олігархам, допомагаючи їм з дешевою робочою силою. А то в останні роки прямо біда була. Доводилося зарплати підвищувати.

Постійно. Через конкуренцію з польським роботодавцем. У підсумку на кінець минулого року середня зарплата в доларах вже досягла історичного для України максимуму. Але якщо людей не випускати, то і конкуренції не буде, ніяких тобі польських конкурентів, виключно підтримка українського виробника.

І можна платити мало. Нікуди ж не дінуться. А то придумали, то курс гривні зростає, олігархам суцільні збитки, то зарплати треба піднімати, знову збитки. Так скоро і на футболістів, суддів і депутатів грошей не буде”, – зазначив економіст.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що Україна дозволить сезонну трудову міграцію після нормалізації ситуації з коронавірусом у світі, зараз такі дії виглядають нелогічно.

“Уряд України керується насамперед міркуваннями безпеки і здоров’я громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож-це наражання на небезпеку захворювання, особливо коли подорож здійснюється літаком.

Зараз всі дії уряду спрямовані на те, щоб повертати українців, які застрягли в різних країнах за кордоном, щоб вони могли в безпечних і максимально комфортних умовах жити і переживати ці карантинні заходи.

На цьому тлі нелогічним виглядає паралельно організовувати масові чартери на вивезення українців до країн, де теж триває епідемія з тією чи іншою інтенсивністю”, – сказав Кулеба.