Зеленський питав у Пенса: «Коли ми отримаємо наші гроші»

Володимир Маркопольский 21, Листопад 2019, 00:51 389
Зеленський питав у Пенса: «Коли ми отримаємо наші гроші»

Президент України Володимир Зеленський запитав віце-президента США Майка Пенса про причини затримки обіцяної військової допомоги Україні.

Про це повідомив посол США в ЄС Гордон Сондленд на відкритих слуханнях у справі про імпічмент Дональда Трампа, передає канал ABC News.

Глава комітету з розвідки Палати представників Адам Шифф уточнив у Сондленда, чи дійсно Зеленський порушував питання про затримку військової допомоги на вересневій зустрічі з віцепрезидентом США Майком Пенсом в Варшаві. Посол відповів, що це питання обговорювалося в ході зустрічі.

«Зеленський, наскільки я пам’ятаю, поставив питання більш відкритого характеру, на зразок:”Коли ми отримаємо наші гроші?», — сказав Сондленд.

Раніше повідомлялося, що уряд США планує виплатити решту невиплаченої військової допомоги Україні найближчим часом.

Нагадаємо, 19 листопада група сенаторів від Демократичної партії звернулася до Міністерства оборони США з вимогою відзвітувати про надання Україні військову допомогу.

Наказ про затримання допомоги був переданий Дональдом Трампом в липні, за кілька днів до його телефонної розмови з Володимиром Зеленським, під час якої американський президент попросив провести розслідування щодо сім’ї Байдена і подій, пов’язаних з виборами 2016 року.