Зеленський шукає можливість повернути Приватбанк Коломойському – політолог

ДУМКА 26, Квітень 2020, 05:32 576
Зеленський шукає можливість повернути Приватбанк Коломойському – політолог

Окружний адміністративний суд Києва визнав рішення про націоналізацію “Приватбанку” незаконним.

Про це повідомляє український політолог і блогер Андрій Смолій на своїй Facebook-сторінці.

“Суд визнав націоналізацію Приватбанку незаконною ще в 2019 році”, – пише Смолій і уточнює, що рішення досі не оприлюднено.

Політолог підкреслює, що таким чином є ймовірність, що “ПриватБанк” може повернути до колишнього власника, олігарха Ігоря Коломойського. В іншому випадку йому зобов’язані будуть виплатити компенсації.

“Аргументація суду абсурдна – “звіт про перевірку є неналежним оформленим”. Це означає, що фактично Приват може повернутися до Коломойського або держава буде змушена виплатити олігарху величезні компенсації”, – йдеться в публікації.

Як підсумок, на думку Смолія, це і є причина, по якій президент України Володимир Зеленський і парламентарі не поспішають з прийняттям законопроекту по банках, який в ЗМІ називають “антиколомойским”.

“Саме тому Зеленський і «слуги народу» так тягнуть з прийняттям «антиколомойського» Закону. Фактично Україна поставлена на межу дефолту. Остаточне рішення за Веховним Судом”, – резюмував політолог.

Раніше міністр юстиції України Денис Малюська допустив повернення “Приватбанку” Ігорю Коломойському. За його словами, це є малоймовірним, проте теоретично можливим.

Малюська зазначив, що якщо Верховна Рада ухвалить у другому читанні законопроект Про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, то ймовірність повернення банку екс-акціонерам знизиться до 1%.