Зеленський доручив запустити на орбіту власний супутник

Ірина Дубровська 2, Лютий 2021, 08:09 62
Зеленський доручив запустити на орбіту власний супутник

Президент Володимир Зеленський доручив вивести на орбіту власний супутник дистанційного зондування Землі. В уряді хочуть це зробити до кінця 2021 року — року 30-річчя Незалежності України.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив віцепрем’єр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, інформує Думка.

“Акцентував увагу не прискоренні виконання завдання президента України Володимира Зеленського щодо виведення на навколоземну орбіту космічного апарату дистанційного зондування землі “Січ 2-30 (2-1)”. Наголосив, що ми повинні здійснити всі необхідні заходи, щоб це відбулося до кінця 2021 року, року 30-річчя Незалежності України”, – повідомив Уруський, коментуючи нараду в Кабміні.

Уруський вважає, що запустити супутник до кінця 2021 року «цілком реально за умови максимально ефективної роботи і є нагальною необхідністю».

“Наявність подібних космічних апаратів не лише сприятиме вирішенню широкого спектру завдань, як в інтересах економіки, так і силових структур, а й дозволить зекономити бюджетні кошти, які сьогодні витрачаються на закупівлю послуг, що надаються подібними апаратами за кордоном”, запевнив чиновник.

Крім того, Уруський доручив «сприяти виведенню на орбіту» третього супутника PolyITAN-3, який створили у Національному технічному університеті «КПІ». Головне завдання супутника — робити фото й передавати їх на Землю. За допомогою PolyITAN-3 дослідники, зокрема зможуть прогнозувати землетруси та досліджувати іоносферу.

Перший супутник PolyITAN-1 запустили на навколоземну орбіту у червні 2014 року, а другий — PolyITAN-2-SAU — у 2017 році.