Зеленський призначив членом Вищої ради правосуддя людину Януковича

ДУМКА 4, Лютий 2020, 13:19 217
Зеленський призначив членом Вищої ради правосуддя людину Януковича

Президент України Володимир Зеленський своїм указом призначив Тетяну Розваляєву членом Вищої ради правосуддя.

“Призначити Розваляєву Тетяну Самуілівну членом Вищої ради правосуддя”, – йдеться в тексті указу №36/2020, оприлюдненого на сайті президента у вівторок.

Як пише координатор проекту PROSUD Катерина Бутко будувати кар’єру в органах правосуддя Розваляєва почала відразу після закінчення середньої школи в 1980 році з позиції секретаря судового засідання. Народним суддею Харківського районного суду міста Києва Розваляєва стала в 1991 році.

Відтоді Тетяна Розваляєва пропрацювала суддею ряду судів першої та апеляційної інстанції, а в 2008 році була призначена на посаду судді Вищого адміністративного суду (ВАС), де, власне, й працювала до його ліквідації у 2016 році.

Працюючи у Вищому адміністративному судді, Розваляєва входила до складу п’ятої суддівської палати, і саме на цьому моменті варто зупинитися трохи детальніше. П’ята палата ВАС була створена у 2010 році за президентства Віктора Януковича для розгляду позовів до президента, Верховної Ради, Вищої ради юстиції, а згодом і Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Очевидно, що створення такої палати дозволяла владі Януковича контролювати всі важливі рішення.

Звичайно, переважна більшість позовів до тодішньої влади цією палатою не задовольнялась. Детальніше про роботу п’ятої палати ВАС можна прочитати в матеріалі Центру політико-правових реформ.

Зрозуміло, що увійти до складу палати, яка розглядала позови до керівництва держави, могли лише підконтрольні та лояльні судді, які були готові стати частиною системи.

Наразі Тетяна Розваляєва займається адвокатською діяльністю, проте 25-річний стаж роботи судді, тим паче у Вищому адміністративному судді навряд чи говорить про її готовність боротися із круговою порукою в українських судах та захищати незалежних судів, які йдуть проти системи на посаді члена ВРП.