Зеленський в США зустрічався з кримінальним авторитетом, який відмивав гроші Януковича

ДУМКА 9, Жовтень 2019, 01:08 405
Зеленський в США зустрічався з кримінальним авторитетом, який відмивав гроші Януковича

Президент Володимир Зеленський у США зустрічався з американським бізнесменом українського походження Семом Кисліним.

Фірма Кисліна причетна до відмивання грошей соратниками президента-втікача Віктора Януковича, пише The Insider.

25 вересня, під час офіційного візиту Зеленського в США, в районі готелю “Паркер” відбулися дві зустрічі: одна — безпосередньо в готелі, інша — у сусідньому будинку, в ресторані “Російська чайна”. У першій, офіційній, брав участь сам Зеленський і ще кілька десятків людей. Друга, неофіційна, пройшла в більш вузькому колі, і Зеленського на ній представляв керівник офісу президента Андрій Богдан.

Сем Кислін нібито зводив людей, ділився контактами, проте переслідував власні інтереси.

В інтерв’ю НТВ 1 вересня Кислін повідомив, що це він переконав адвоката президента США Руді Джуліані порадити Дональду Трампу розкрутити історію про корупцію в Україні.

Бізнесмен був зацікавлений у скандалі, щоб повернути заморожені в Україні активи офшорної компанії.

У 2014 році Кислін купив кіпрську Opalcore Ltd, яка розміщувала свої бонди-облігації в українських банках.

Продавцем компанії була британська фірма Exbridge Properties L.P. За версією українського офіційного слідства, остання була пов’язана з компаніями, що належали до “грошової пральні” олігарха-втікача Сергія Курченка та віце-прем’єра часів Януковича Сергія Арбузова.

Унаслідок розшуку грошей Януковича 23 млн доларів компанії Кисліна опинилися під арештом і були конфісковані за вироком Краматорського суду.

Бізнесмен не міг повернути гроші, доки Петро Порошенко був президентом. Проте активізувався за президента Зеленського, налагодивши з ним зв’язки через діаспору.