Зеленський відмовився підписувати угоду з Фанаром через Порошенка

ДУМКА 18, Серпень 2019, 20:22 1472
Зеленський відмовився підписувати угоду з Фанаром через Порошенка

Підписатися під тим, під чим ставив підпис Порошенко, нинішній президент України стерпіти не зміг би.

Документ, як стало відомо, готувався на Фанарі, потім був узгоджений з українським МЗС. Але, судячи з усього, для команди президента його зміст став сюрпризом. Причому неприємним. І тоді “щось пішло не так”, — президент Зеленський відмовився підписати документ.

Про це у своїй статті пише Катерина Щоткіна.

За її словами, причина фактично на поверхні. Взаємодія між Києвом і Фанаром досі спиралася на угоду, підписану між патріархом Варфоломієм і президентом Порошенком. Нова угода — вже з президентом Зеленським — хоча б одним рядком повинна була згадувати про колишні домовленості.

Актуалізувати їх у нових політичних умовах. Але підписатися під тим, під чим ставив підпис Порошенко, нинішній президент України стерпіти не зміг би.

“В результаті президент України запевнив патріарха в тому, що він буде “захищати незалежність церкви” і берегти як зіницю ока принцип невтручання держави в церковні справи. Перше, здавалося б, вступає в протиріччя з другим, — захищати чиюсь незалежність і при цьому ні в що не втручатися можна тільки в тому випадку, якщо “захист” зводиться до вислову “глибокої заклопотаності”.
Але якщо розуміти під “незалежністю церкви” не автокефалію (як більшість подумали), а незалежність церкви від держави, то протиріччя перетворюється в тавтологію,” — зазначає оглядач.