Зеленський законопроєктом №2598 виключив згадку Севастополя в Конституції

ДУМКА 17, Грудень 2019, 14:02 560
Зеленський законопроєктом №2598 виключив згадку Севастополя в Конституції

Президент України від 13 грудня 2019 року запропонував проєкт змін до Конституції України (№2598) в частині реформи децентралізації, який серед іншого вилучає з Основного Закону всі згадки про місто Севастополь.

Про це йдеться в заяві про неприпустимість нових правових ризиків у справі про деокупацію Кримського півострова.

Підписанти заяви наголошують, що таке вилучення ні самим проєктом, ні пояснювальною запискою до нього ніяк не аргументоване.

“Подальший правовий статус міста Севастополь, тимчасово окупованого РФ, його наступне можливе включення до Автономної Республіки Крим або існування в формі окремої громади (округу, області) проектом ніяк не визначено. Узагалі специфіка запровадження нового адміністративно-територіального поділу на тимчасово окупованих територіях України проектом № 2598, зокрема його перехідними положеннями не визначена. Така юридична невизначеність залишає величезне поле для ворожих спекуляцій”, – йдеться в заяві.

Зокрема виключення згадки про Севастополь з Конституції України буде безумовно використане державою-агресором не тільки у пропаганді, а й для посилення власних переговорних, політичних та юридичних позицій в рамках невпинних спроб РФ домогтися визнання світом спроби анексії Криму, зокрема й Севастополя.

“Жодних практичних результатів виключення згадки про Севастополь з тексту Конституції України до де окупації Криму не дає. Наразі Севастополь є окремим регіоном України, не входить до складу Автономної Республіки Крим. Спеціальний статус Севастополя не передбачає особливих прав міста, а тільки встановлює спеціальні додаткові заходи державного контролю за ним, які, на жаль не були використані у 2014 році – суто з суб’єктивних причин”, – йдеться в заяві.

Підписанти вимагають від президента України Володимира Зеленського забезпечити невідкладне доопрацювання законопроєкту №2598 з тим, щоб чітко визначити статус Севастополя як невід’ємної складової України після внесення відповідних змін до Конституції України.

“Вимагаємо від Верховної Ради України Дмитра Разумкова утриматись від підтримки законопроекту № 2598 в його нинішній редакції, як такого, що становить істотну політичну та правову загрозу справі деокупації Криму

Вимагаємо від Конституційного Суду України дослідити зміст законопроекту № 2598 в нинішній редакції на відповідність нормам Конституції які гарантують територіальну цілісність України та права громадян України – мешканців міста Севастополь на ефективну реалізацію місцевого самоврядування після його деокупації”, – резюмується в заяві.