Зеленський збирається створити кілька нових міністерств: одне очолить представник Опоблоку

ДУМКА 2, Лютий 2020, 13:28 953
Зеленський збирається створити кілька нових міністерств: одне очолить представник Опоблоку

Президент Володимир Зеленський, в процесі вже анонсованого ним на зустрічі з Гончаруком переформатування уряду, збирається створити відразу кілька нових міністерств: промисловості, інвестицій, сільського господарства та окупованих територій.

За даними журналістів, на Мінпром розглядається кандидатура Ростислава Шурми-одного з лідерів Опозиційного блоку і екс-директора Запоріжсталі — заводу Ріната Ахметова.

Шурму, якщо його призначать, можна буде назвати першою людиною Ахметова в Кабміні.

Міністром по окупованих територіях Гончарук пропонує свого давнього друга Олексія Рєзнікова (зараз є учасником від України в Тристоронній переговорній групі по Донбасу в Мінську). Останній також пов’язаний останнім часом з помічником президента Єрмаком. Резніков, судячи з його заяв, є противником компромісів по Донбасу і виконання політичної частини Мінських угод в їх нинішньому вигляді.

Крім того, очікується призначення віце-прем’єра з економіки, який повинен стати куратором «профана в економіці» Гончарука. На цю посаду розглядаються Віктор Пинзеник та Ігор Ніконов – ексзаступник Кличка.

Крім того Зеленський планує замінити міністрів соцполітики і оборони, якими незадоволений.

Очікується і відновлення Міністерства сільського господарства, яке може очолити людина, близька до агроолігарха Веревського (можливо, це буде Олексій Мушак — ексдепутат від БПП і радник прем’єра Гончарука).

Під загрозою відставки перебуває і керівництво НБУ та Антимонопольного комітету, які дісталися Зеленському у спадок від Порошенка і багато в чому залишаються лояльні останньому. Крім того, з НБУ веде ще свою війну і Коломойський.