Журналісти довели, що відео з українськими респіраторами в Іспанії було не архівним

Володимир Маркопольский 24, Березень 2020, 12:24 342
Журналісти довели, що відео з українськими респіраторами в Іспанії було не архівним

В четвер ввечері, 19 березня на іспанському телебаченні вийшов репортаж, в якому було показано, як розвантажували поставки з українськими респіраторами на території Барселони.

Журналістка “Прямого” Ольга Косова провела своє розслідування, щодо поставки українських респіраторів до Іспанії.

В четвер ввечері на іспанському телебаченні вийшов репортаж, про те, що влада Мадриду та Барселони блокує поставки масок, і якраз українців зацікавила не стільки ця новина, як ті кадри, які були використані в сюжеті і кадри з українськими масками.Журналістка зв’язалася в п’ятницю з авторкою сюжету, вона сказала, що ці відео були архівні, що вони не актуальні, проте ця інформація виявилась хибною, відеоматеріали були відзняті саме 19 березня у Барселоні.

“Але потім, коли в понеділок ми почали з’ясовувати походження цих відео, і наші колеги з Барселони підтвердили, що це відео було відзнято 19 березня в Барселоні на вулиці Перу, де заходиться один з найбільших складів медичних матеріалів в країні і туди, згідно з інформацією, китайська громада цього міста закупила 20 тисяч масок, і вони подарували їх місту. І саме ці маски показані в сюжеті, але Барселона – це не єдине місто, де з’являються кадри з українськими масками”, – розповідає Косова.

“В неділю в одному з передмість Мадриду — Леганес, на сайт мерії, було виділено 20 тисяч євро на закупівлю масок, і там вони якраз, так само показують відео, і показують ці коробки, і сказано, що ці маски приїхали зі складу у Барселоні” – додала вона.