Зняли навіть унітази: командувач ВМС заявив, що росіяни угробили захоплені кораблі

ДУМКА 20, Листопад 2019, 15:20 560
Зняли навіть унітази: командувач ВМС заявив, що росіяни угробили захоплені кораблі

Українські кораблі, які Росія повернула після захоплення у листопаді минулого року, вже майже у територіальних вод України. Швидкість дуже маленька, бо кораблі не йдуть своїм ходом.

Світ побачить варварське ставлення росіян, про це сказав командувач Військово-морськими силами України Ігор Воронченко в коментарі “4 каналу”.

Буксири “Титан”, “Гайдамака” та пошуково-рятувальний корабель “Сапфір” вийшли з портів Одеси, Чорноморська та Южного по захоплені кораблі ще 16 листопада.

Йде буксирування, швидкість дуже маленька. Вони своїм ходом не йдуть, росіяни їх угробили. Познімали навіть плафони, розетки і унітази. Так що ми зараз покажемо всьому світу варварське ставлення росіян, – сказав Воронченко.

Про поганий стан кораблів ВМС сказав і українських моряків Микола Полозов.

За його словами, кораблі залишилися взагалі без електроніки: немає навігаційних систем та електронних компонентів бойових модулів, без яких їх не можна використовувати. Все це російська сторона залишає як “речові докази”.

Росія передала Україні захоплені кораблі 18 листопада. вранці у цей день буксири дійшли у нейтральні води Чорного моря поблизу південно-східного узбережжя окупованого Криму.

Експерти повідомляють, військові судна “Бердянськ”, “Нікополь” та “Яни Капу” прибудуть в порт Очакова приблизно о 16 годині 20 листопада.