Астрофізики виявили рідкісну гігантську планету

Астрофізики виявили рідкісну гігантську планету

Ірина Дубровська 10, Лютий 2021, 20:21 95
Астрофізики виявили рідкісну гігантську планету

Вчені Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики виявили рідкісний тип планети, яка схожа на Юпітер, але при цьому не має хмар і серпанку в атмосфері. Про це повідомляється в статті, опублікованій в The Astrophysical Journal.

Коротко про дослідження розповідається в прес-релізі на Phys.org, повідомляє Думка.

Газовий гігант WASP – 62B був знайдений в 2012 році в ході Південного астрономічного огляду Wide Angle Search for Planets (WASP). Він розташовується на відстані 575 світлових років Від Землі і відноситься до класу гарячих юпітерів, які характеризуються близьким розташуванням до батьківської зірки, здійснюючи оборот навколо місцевого сонця за 4,5 дня. Його маса досягає половини маси Юпітера.

Астрономи спостерігали за проходженням екзопланети на тлі диска зірки з використанням спектроскопа, що дозволило зафіксувати особливості електромагнітного випромінювання, пов’язані з присутністю певних хімічних елементів. У спектрі були виявлені повноцінні лінії поглинання натрію, що вказує на відсутність димки і хмар, які блокують сигнал від цього елемента.

Раніше перша і досі єдина відома екзопланета з чистою атмосферою була виявлена в 2018 році. Названа WASP-96b, вона класифікується як гарячий Сатурн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги