Байден заявив, що США ніколи не збиралися будувати в Афганістані демократичне суспільство

ДУМКА 17, Серпень 2021, 01:55 208
Байден заявив, що США ніколи не збиралися будувати в Афганістані демократичне суспільство

Президент США Джо Байден заявив, що не шкодує у зв’язку з рішенням вивести американський військовий контингент з Афганістану.

“Я твердо стою на своєму рішенні”, – сказав американський лідер у зверненні до народу.

При цьому, він зазначив, що” падіння Афганістану ” відбулося швидше, ніж очікувалося. Байден додав, що подальше перебування американських військових в Афганістані не вирішило б проблеми цієї країни.

Він також заявив, що американська армія, незважаючи на відхід з афганської території, готова боротися проти терористів, якщо ті знову там обґрунтуються.

“Ми проводимо успішні контртерористичні операції проти терористичних угруповань у багатьох країнах, в яких у нас немає постійних військових баз. Якщо буде необхідно, ми зробимо те ж в Афганістані”, – заявив Байден.

За його словами, США ніколи не збиралися будувати демократію в Афганістані, а були присутні там, щоб не допустити атак терористів на своїй власній території.

“Наша місія в Афганістані ніколи не передбачала будівництво держави. Вона ніколи не була призначена для створення єдиної, централізованої демократії. Наша єдина місія в Афганістані була…запобігання атак на американській землі”, – заявив Байден.

На думку президента, США це завдання вирішили. А терористи тепер діють вже в інших країнах, і Вашингтону потрібно протистояти цим новим загрозам.

Байден також попередив, що у випадку, якщо бойовики руху “Талібан” будуть робити дії, спрямовані проти американських інтересів, то Вашингтон дасть потужну відповідь.

На думку Байдена, продовження присутності США в Афганістані грало б на руку Китаю і Росії.

“Наші реальні стратегічні конкуренти Китай і Росія дуже хотіли б, щоб ми надалі нескінченно витрачали мільярдні ресурси і спрямовували нашу увагу на стабілізацію Афганістану”, – зазначив президент США.