Bloomberg: відносини між Росією та країнами Балтії загострюються

ДУМКА 24, Січень 2023, 00:44 952
Bloomberg: відносини між Росією та країнами Балтії загострюються

Відносини між Росією та країнами Балтії знову загострюються, країни висилають дипломатів та скорочують дипломатичне представництво.

Латвія відкличе свого представника в Росії у відповідь на рішення Москви в понеділок вислати посла Естонії, завершивши дипломатичне пониження статусу в країнах Балтії у відповідь на агресію Кремля проти України, пише Bloomberg.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що його країна відкличе свого посла до 24 лютого через триваючу жорстоку агресію Росії проти України.

Після того, як Росія вислала естонського посла, звинувативши владу в Таллінні в «русофобії», Рінкевичс заявив, що дії його уряду були «солідарними з Естонією». Раніше в цьому місяці Естонія наказала російському посольству скоротити свій штат майже вдвічі до 23 дипломатів, привівши їх у відповідність з їх власною командою в Москві.

Країни Балтії Європейського Союзу — Естонія, Латвія та Литва — були одними з найгучніших у засудженні вторгнення РФ в Україну. У понеділок Рінкевич різко критикував коливання Німеччини щодо доставки бойових танків Україні, заявивши, що більше немає «вагомих аргументів» відмовитися від цього.

Литва відкликала свого посла в Москві в квітні минулого року у відповідь на звірства, скоєні в Бучі, місті під Києвом, де з’явилися докази масових вбивств і катувань цивільних під час російської окупації.