Британія заборонила використання китайського 5G – обладнання

Ірина Дубровська 16, Липень 2020, 07:45 109
Британія заборонила використання китайського 5G – обладнання

Уряд Великобританії заборонив китайській телекомунікаційній компанії Huawei брати участь в створенні інфраструктури для мереж 5G.

Про це повідомляє телеканал CNN.

Вже встановлене обладнання Huawei має бути демонтовано до 2027 г. З кінця 2020 р оператори повинні будуть відмовитися від покупки устаткування Huawei, пізніше буде прийнятий закон, який зробить такі закупівлі незаконними, заявив міністр по цифровому розвитку, культурі, медіа та спорту Олівер Доуден.Він визнав, що з розгортанням 5G будуть затримки мінімум на рік.

Перегляд можливості використання обладнання Huawei для розгортання 5G-мереж в Великобританії стався після того, як влада США ввела санкції відносно китайської компанії, яка була визнана загрозою національній безпеці.

“Після того, як США ввели санкції проти Huawei, а наші експерти в області кібертехнологій оновили свої технічні рекомендації, уряд вирішив, що необхідно заборонити участь Huawei в наших мережах 5G”, – додав міністр.

Хоча раніше уряд Великобританії не заперечував проти використання обладнання Huawei, але останнім часом його точка зору змінилася. Тепер же крім сфери мобільного зв’язку нові обмеження будуть поширюватися і на широкосмугове обладнання Huawei. Однак для нього передбачений 2-річний перехідний період, що дозволить місцевим компаніям диверсифікувати постачальників.

Саме китайська компанія Huawei стала причиною економічної війни між США і Китаєм. Американський уряд звинуватив компанію в шпигунстві для Пекіна.

Раніше у Білому домі прийняли рішення не видавати американським компаніям ліцензії для відновлення співпраці з китайською компанією Huawei при закупівлі технологічного обладнання.