Ердоган заявив, що Туреччина не підтримає заявку Швеції на вступ до НАТО

ДУМКА 24, Січень 2023, 00:29 360
Ердоган заявив, що Туреччина не підтримає заявку Швеції на вступ до НАТО

Швеції не слід очікувати підтримки Туреччини щодо її заявки на членство в НАТО.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у понеділок після напруженості через антиісламські протести в Стокгольмі на вихідних, пише видання Politico.

Він сказав, що якщо Швеція не проявить поваги до Туреччини чи мусульман, «вони не побачать від нас ніякої підтримки в питанні НАТО».

Ця заява була зроблена після протестів проти Туреччини та на підтримку курдів у суботу в шведській столиці, де антиіммігрантський політик Расмус Палудан, лідер датської ультраправої політичної партії Жорстка лінія, спалив копію Корану біля турецького посольства.

У понеділок Ердоган заявив, що спалення було образою, особливо для мусульман, і розкритикував Швецію за дозвіл на прокурдські протести, де демонстранти розмахували прапорами, включно з прапорами Робітничої партії Курдистану або РПК. PKK вважається терористичною групою в Туреччині, Європейському Союзі та Сполучених Штатах, але Швеція не забороняє її символіку.

«Тож ви дозволите терористичним організаціям розгулювати на ваших проспектах і вулицях, а потім очікуєте нашої підтримки для вступу в НАТО. Цього не відбувається», – сказав Ердоган.

Швеція повинна була прорахувати наслідки дозволу на демонстрацію, додав він.

Минулими вихідними Туреччина засудила демонстрацію як «мерзенну» та скасувала запланований візит міністра оборони Швеції до Анкари, який мав на меті розглянути заперечення Туреччини щодо вступу Швеції в НАТО.