Китай-країна контрастів і незвичайної краси

Володимир Маркопольский 10, Лютий 2021, 15:31 55
Китай-країна контрастів і незвичайної краси

Китай славиться своєю багатовіковою історією рекордною кількістю населення. Ця країна знаходиться на території Центральної та Східної Азії, займаючи при цьому площу рівну 9,6 млн. кв. км.

Китай є однією з найбільших країн світу, ще більшими можна назвати тільки Канаду і Росію. Розташувавшись в Центральній і Східній Азії, він широко розтягнувся як із заходу на схід, так і з півночі на південь. Китай прийнято називати Китайською Народною Республікою, а місто Пекін офіційно вважається її столицею. У Китаї знаходяться дуже знамениті пустелі, одна з яких ТаклаМакан, друга – Гобі, а так само, варто відзначити, наявність гірських утворень в західній частині країни, це не менш знаменитий Тибет. Китай популярний не тільки завдяки своїй давній і багатій культурі, але так само тому що це одна з найкрасивіших країн світу. З усіх боків його берега омивають різні моря, серед яких жовте, Східно-Китайське і Південно-Китайське, а так само затоку, названий корейським. На 14 500 км. простяглися Китайські морські узбережжя, що є феноменальною довгою. Багато островів цієї країни, такі як Тайвань, Макао, Гонконг, а так само Хайнань, вже давно були визнані найпопулярнішими курортами, а так само місцями для міжнародної торгівлі. Природа Китаю дуже різноманітна, так як тут можна знайти і засніжені хребти Тибету, розташованого над рівнем моря, більш ніж на 4 000 м, і в субтропічний клімат зануритися, спустившись, прогулявшись до морських берегів. Грунт Китаю дуже родючий, завдяки річковим рівнинам, тому не можна уявити цю країну без землеробства. Серед річок найбільшими вважаються Хуанхе і Янцзи, так само багато інших річок, які відіграють дуже важливу роль в утворенні водної системи країни.

ВІДПОЧИНОК В КИТАЇ СЕРЕД УНІКАЛЬНОЇ ПРИРОДИ

Китай-країна контрастів і незвичайної краси

Китай популярний тим що в ньому дуже багата флора і фауна, що є наслідком його розташування в різних природних зонах, і іншими територіальними особливостями. Тут неймовірно величезна кількість екзотичних рослин, ще більше можна зустріти тільки в Індонезії та Бразилії. Найрідкісніші представники тваринного і рослинного світу заповнюють землі Китаю. Якщо порахувати скільки тут росте видів бамбука в лісах, то можна збитися з рахунку, так як його більше декількох сотень. Такі як в цій країні Рослини можуть зустрітися в арктичних пустелях, на альпійських луках, посеред тропічних джунглів і навіть на коралових островах. Найбільше тут хвойних лісів. На Хайнані, мабуть, рай для любителів екзотики. Всі тварини дбайливо поміщені в спеціально побудовані заповідниками, де за ними доглядають і піклуються. Всі звірі знаходяться під охороною держави, серед них багато дуже рідкісних видів, наприклад, панди, снігові барси і золотисті мавпи.

КЛІМАТ

Китай-країна контрастів і незвичайної краси

Клімат так само різноманітний, як і кліматичні зони. Він може коливатися від жаркого і посушливого до неймовірно холодного і пронизливо леденить, в залежності від кліматичного поясу. Весь південь Китаю розташований в тропічному поясі, а так само острів Хайнань, це та ж сама широта, в якій знаходяться Гавайські острови, тому клімат тут нічим не відрізняється від гавайського і такі ж зарості тропічної рослинності. Щоб отримати справжній відпочинок потрібно відправитися на узбережжя південних морів або ж на острів Хайнань. На острові вирощують какао, каву, різні фрукти, в тому числі, кокоси, манго і ананаси. Температура води досягає 26 °C термометра, а повітря – 24°C. Повітря гранично чисте з запахами ароматних рослин, що надзвичайно корисно для здоров’я відпочиваючих, так само не знайти кращого місце для засмаги і сонячних ванн, сонце тут неймовірно активне.

КИТАЙ СЬОГОДНІ

Китай-країна контрастів і незвичайної краси

Китай вважається швидко розвивається, а так само розмножується країною і б’є всі рекорди з економічного розвитку з року в рік. У ньому поєднуються як давня Архітектура так і сучасний стиль, найбільше це можна помітити в Пекіні і Шанхаї, де дуже красиво і комфортно жити. Уряд дбатиме однаково як і про міське населення, так і про сільські роботяги. Всі без винятку забезпечені як знаннями, так і медециной. Промисловість набрала неймовірних обертів і заполонила весь світ, в плані економіки можна порівняти лише з Японією. Хоча це соціалістична країна тут багато приватної власності. Китай розділений на 4 спеціальних зон економіки і 14 торгових зон. У пріоритетах держави на першому місці стоїть розвиток високих технологій, а так само наукових досліджень.

Все більше західних туристів відвідують Китай щороку і переконуються у високому економічному стані країни і її багатій культурній спадщині.

СВЯТА

У Китаї святкую все те ж, що і в Росії: жіночі дні, дні трудящих, дні захисту дітей, а так само дні молоді. Звичайно ж є день присвячений святкуванню утворення КНР, і це – 1 жовтня. До традиційних народних свят можна віднести Китайський Новий рік, свято весни, свято середини осені і Свято човнів-драконів. Потрібно домовитися з екскурсоводами про те, щоб повеселитися на будь-якому китайському торжестві, ці заходи дуже насичені і яскраві, завжди супроводжуються виступами співаків і танцюристів, а так само в ці дні широко застосовуються різні традиційні, Маскарадні вбрання, в яких і влаштовуються всі вистави.

Острів на півдні Китаю, який відділений від півострова Лейчжоу лише вузькою Хайнаньською протокою, називають Хайнань. Тут розташована китайська провінція Хайнань, а Хойку визнаний адміністративним центром і найбільшим містом провінції, іменується так само, як і сам острів.

Китай-країна контрастів і незвичайної краси

8 тисячоліть тому на поверхні острова вирували численні вулкани, зараз вони мирно завмерли і лише нагадують про минулі часи. Одними з найдавніших племен, які тут проживали були Лі і Мяо, вони і донині живуть на цих землях. Ще в другому столітті до нашої ери острів був зайнятий китайськими військами, які прагнули до освоєння його південних і центральних земель. До 20 століття острів був власністю китайської провінції Гуандун. Зараз же це самостійна адміністративна одиниця зі своїми економічними і туристичними зонами.

Дуже поширено називати Острів “східними Гаваями”, за рахунок схожості клімату з Гаваями і схоже географічне положення. На острові можна знайти зоопарк-сафарі “Дуншань”, в точності такий, як і справжня Африканська Савана, лише за розмірами поступається своєму прототипу. У зоопарку є, як і небезпечні зони, де дикі хижаки можуть поласувати туристами і всіма, хто туди забреде ненароком, без спеціально обладнаного для спостережень за звіром авто, так і зони в яких звірі міститися, як і в звичайних зоопарках в спеціальних звіринцях. Найрідкіснішого звіра, якого можна подивитися в зоопарку, тигрольва, вивели штучним шляхом.

Поблизу міста Санья розташований ще один, значних розмірів, зоопарк, що відрізняється величезною кількістю хижих тварин, в тому числі тигрів і крокодилів. Пересування по цих місцях без спеціально підготовленого фахівця строго не рекомендується. Для всіх любителів фотографуватися дозволено робити це зі звірами, а для безпечного спостереження за крокодилами, побудовані спеціальні містки. Можна подивитися на шоу крокодилів, для тих, кому і цього мало пропонується насолодитися трапезою цих водних хижаків, яку влаштовують щодня з 15:00 до 16:00 за місцевим часом.

Чого тільки немає на острові і «Парк світла» і незвичайні камені, які мають величезну і дивну форму і навіть названі по незвичайному, як наприклад «лабіринт для закоханих» або ж «камінь підтримує небо». А так само безліч історій ходять про ці загадкові місця, найромантичніша з них історія, яка не поступається своїм драматизмом шекспірівській «Ромео і Джульєтті». І ті, хто відвідає парк «Край світу», напевно відчують на собі приплив радості і щастя, що переливаються в тривогу і печаль, поступово поступаються знову нахлинула радості. Щось здавна притягує сюди закохані пари і чарує своєю таємничістю і чарами, і якщо ви раптом пообіцяєте своїй обраниці показати край світу, то можете сміливо вирушати на відпочинок в «Край світу», незвичайні відчуття і переживання гарантовані всім без винятку.

Китай-країна контрастів і незвичайної краси

Цінителів природної краси напевно зацікавить хайнаньскій природний музей, розташований в бухті Ялунвань. Тут можна знайти множествоунікальних молюсків,а так само живих метеликів, розміром з птахів,пурхають прям у вас над головами, правда є і мертві засушені експонати, про які вам повідають гіди і працівники цього комплексу природних чудес. Ви можете купувати ексклюзивні товари в спеціальних магазинах на території музею або ж просто милуватися експонатами комах і молюсків, зібраними з усіх куточків Піднебесної, серед яких зібрані сотні рідкісних видів раковин тропічних азіатських молюсків.

Святкування племен, що складаються з бойових танців і пісень, аборигени проводять регулярно, так що нікому з відпочиваючих не дадуть занудьгувати. В першу чергу, характер цих святкувань походить від народностей Лі і Мяо, а це означає, що сцени з побуту жителів супроводжуються барабанними боями, лише мала дещиця того, чим вони так знамениті. Як відомо, місцеві племена безстрашні і дуже войовничі і це дуже добре відображено в проведених тут заходах.

Починаючи з другої половини лютого, місцеві починають розфарбовувати ліхтарі. Так як це час проведення традиційних китайських фестивалів ліхтарів. Вибухи феєрверків розривають тишу, даючи зрозуміти про початок фестивалю і світло з незвичайних ліхтарів заливає вулиці, перетворюючи весь острів в якесь казкове місце, де здається все можливим і загадковим.

За всі проведені в Китаї заходи відповідальна провінція Хайнань. Серед найважливіших святкувань варто відзначити такі як: Міжнародний весільний фестиваль, Новорічний кулінарний фестиваль, Хайнаньскій кавовий фестиваль, Міжнародний фестиваль орхідей, фестиваль дракон, а так само Міжнародний хіп-хоп фестиваль. Все що проводитися на місцевих площах відрізняється національною колоритністю і особливим підходом місцевого населення до організації, надаючи цьому ще більший інтерес з боку туристів і приїжджих з усього Китаю.

У Хайкоу і Санья можна знайти аеропорти. Між населеними пунктами прийнято переміщатися по залізним і автомобільним дорогам, використовуючи при цьому автобуси і моторикші.

Так як на острові побудована сама величезна китайська шовкова фабрика, то всі відвідувачі їдуть з шовковими речами, крім шовку можна придбати елітні сорти чаю і кави, кришталь, перли, фарфор, а так само вироби з кокосової стружки. Щоб знизити ціну, прийнято торгуватися.