Китайські лікарні переповнені через стрімке зростання заражень COVID-19 – Reuters

ДУМКА 28, Грудень 2022, 10:08 377
Китайські лікарні переповнені через стрімке зростання заражень COVID-19 – Reuters

Китайські лікарні переповнені пацієнтами через сплеск заражень COVID-19, масштаби спалаху захворюваності та сумнівні офіційні дані спонукали деякі країни розглянути нові правила подорожей для китайців.

Про це повідомляє видання Reuters.

Раптово змінивши політику, Китай цього місяця почав скасовувати суворий режим карантину та масштабні тестування на COVID, оскільки через це дуже страждала економіка країни.

На думку деяких міжнародних експертів у сфері охорони здоров’я, скасування обмежень, яке відбулося після масових протестів проти них, означає, що COVID поширюється в основному безконтрольно та, ймовірно, заражає мільйони людей щодня.

Швидкість, з якою Китай скасував правила COVID, призвела до перевантаження системи охорони здоров’я країни.

У вівторок у Китаї повідомили про три нові випадки смерті від COVID-19, порівняно з одним випадком у понеділок – це цифри, які суперечать досвіду набагато менш густонаселених країн.

Співробітники Huaxi, великої лікарні в південно-західному місті Ченду, сказали, медзаклад переповнився пацієнтами з COVID після скасування обмежень.

«Я роблю цю роботу протягом 30 років, і зараз найбільш завантажена робота, яку я коли-небудь робив», — сказав один водій швидкої допомоги біля лікарні, який відмовився назвати себе.

«Майже всі пацієнти мають COVID», — сказала одна зі співробітниць аптеки відділення швидкої допомоги.

За її словами, лікарня не має запасів ліків проти COVID-19 і може надати ліки лише від таких симптомів, як кашель.

На тлі цієї ситуації деякі уряди вводять додаткові вимоги щодо подорожей для прибуваючих з Китаю.

Причиною цього офіційні особи США назвали «відсутність прозорих даних, включаючи дані про послідовність генома вірусу».

Індія та Японія вимагатимуть негативний тест на COVID для мандрівників з материкового Китаю, а ті, хто має позитивний результат у Японії, повинні будуть пройти тиждень на карантині. Токіо також планує обмежити збільшення авіакомпаніями рейсів до Китаю.

На Філіппінах заявили, що країна розглядає можливість запровадження вимог до тестування.

В свою чергу речник міністерства закордонних справ Китаю сказав у вівторок, що «заходи щодо COVID-19 мають бути науковими, помірними і не повинні впливати на нормальний потік людей».

Очікується, що китайська економіка продовжить страждати від уповільнення промислового виробництва та внутрішнього споживання через масові захворювання.

Після того, як початковий шок від нових інфекцій мине, деякі економісти очікують, що зростання економіки Китаю відновиться, цього року показник буде найнижчим показником за майже півстоліття, десь близько 3%.

Економісти Morgan Stanley очікують зростання на 5,4% у 2023 році, а в Goldman Sachs – на 5,2%.