Російські ЗМІ дізналися, що являють собою “аквадискотеки” в палаці Путіна

Ірина Дубровська 29, Січень 2021, 20:51 39

Так звана “кімната бруду” з розслідування російського Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального про палац Путіна під Геленжиком виявилася кімнатою для зберігання лікувальної грязі

Про це пише Медуза.

Після виходу розслідування про так званий палац президента РФ Володимира Путіна на чорноморському узбережжі в соцмережах вибухнула хвиля суперечок з приводу “кімнати бруду” – таємничої кімнати майже на 18 кв.м.

Користувачі стали жартувати, що живуть в менших кімнатах, ніж путінська кімната бруду. Деякі припустили, що йдеться про некоректний переклад слова mudroom (передпокій).

Співробітник одного з підрядників будівництва палацу Путіна пояснив “Медузі”, що ніякої помилки в перекладі немає. Кімната дійсно призначена для зберігання грязей, лікувальних.

“Грязьові ванни ж не просто так утворюються: потрібні засушені брикети з лікувальною гряззю — і вони повинні зберігатися десь при правильній температурі”, — пояснив співрозмовник видання на умовах анонімності.

Крім того, за словами будівельників палацу Путіна, на території маєтку знаходиться відразу дві аквадискотеки — це звичайні фонтани з підсвічуванням.

“Так, цей фонтан і правда називається „аквадискотека“. І це правда просто фонтан з підсвічуванням: буквально променями б’ють в воду. У Кисловодську я бачив набагато крутіші”, — сказав співрозмовник.

19 січня Фонд боротьби з корупцією російського опозиціонера Олексія Навального опублікував розслідування про так званий палац президента РФ Володимира Путіна під Геленджиком в Краснодарському краї.

Резиденція на мисі Ідокопас була побудована в 2005—2010 році на чорноморському узбережжі неподалік від Геленджика. Про те, що палац побудований для президента Росії, в 2010 році заявив бізнесмен Сергій Колесников. Він же оцінив вартість проекту в мільярд доларів.

У розслідуванні Фонду боротьби з корупцією, як стверджується, розкрита схема фінансування будівництва палацу і показані його інтер’єри. За інформацією ФБК, у “палаці” площею 17 691 кв. м є свій театр з ложами, кімната з ігровими автоматами, кальянна з жердиною, казино і аквадискотекою.

Речник Путіна Дмитро Пєсков назвав розслідування “якісною клюквою” і заявив, що президент РФ не користується “палацом” і “не має до цього ніякого відношення”.
Сам Путін заявив, що викладені у фільмі факти — це “компіляція” і спроба “промити мізки”.
Станом на 29 січня фільм зібрав вже понад 100 млн переглядів на YouTube.
У суботу, 23 січня, в десятках міст Росії пройшли багатотисячні акції прихильників Навального. Протести розігнали й затримали понад 3 тисячі людей.