Росія і Білорусь введуть свої війська на територію Казахстану на прохання Токаєва

ДУМКА 5, Січень 2022, 21:15 432
Росія і Білорусь введуть свої війська на територію Казахстану на прохання Токаєва

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) за допомогою у зв’язку з нестихаючими в країні з 2 січня протестами, які почалися після підвищення цін на газ.

Відповідну заяву Токаєв зробив під час наради з членами уряду.

“Покладаючись на договір про колективну безпеку, я сьогодні звернувся до глав держав ОДКБ — надати допомогу Казахстану в подоланні цієї терористичної загрози. Насправді це вже не загроза, це підрив цілісності держави і найголовніше — це напад на наших громадян, які просять мене, як главу держави в терміновому порядку надати їм допомогу», — заявив Токаєв.

Він також назвав організаторів погромів в Алма-Аті «Алмати)»терористичними бандами”. За словами Токаєва, аеропорт і п’ять літаків, у тому числі іноземних, захоплені «терористами» в Алмати.

Пізніше стало відомо, що організація ОДКБ погодилася ввести свої війська на територію Казахстану.

Раніше з’явилася інформація, що Росія привела в бойову готовність війська біля Казахстану, а офіцерам було наказано готуватися до вторгнення.

В таких умовах Касиму-Жомарту Токаєву, який вже ввів режим надзвичайного стану по всьому Казахстану, залишається сподіватися тільки на допомогу ЗС Росії, додають ЗМІ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що протестувальники в Казахстані захопили аеропорт Алмати.

Також ми повідомляли, що протестувальники в Казахстані вимагають засудити агресію РФ проти України і вийти з усіх союзів з Москвою.