Риба, концерви, соки і дитяче харчування: У Білорусі заборонили продаж продуктів певних виробників

Галинка Антонюк 5, Травень 2021, 21:51 66

Список продуктів, які не можна продавати в білоруських магазинах, а також ввозити її на територію країни, регулярно поповнюється новими позиціями. Пару тижнів тому туди потрапили розчинні Кавові напої 3 в 1 торгових марок Jacobs і «Жокей». Трохи пізніше в нього догодили крекери Tuc зі смаками» копчені ковбаски і сир”.

В кінці квітня в переліку небезпечної продукції виявився жувальний мармелад зі смаком кавуна відомої торгової марки «HARIBO». Причиною цьому в черговий раз став підсолоджувач-цього разу сорбіт. Він заявлений в складі солодощів як і цукор. Однак на упаковці не сказано, що це продукція зниженої енергетичної цінності.

Цікаво, що, незважаючи на заборону, мармелад продається в столичних продуктових магазинах.

Трохи раніше – на початку березня, Держстандарт заборонив і суфле-маршмеллоу цієї ж торгової марки. При виробництві цієї продукції застосовувалися, заявлені виробником в маркуванні, глюкозний сироп, цукор-пісок і харчова добавка підсолоджувач — сорбітовий сироп. Виявляється використовувати останній для виробництва продукції з доданими цукрами не можна.

Читати також: Поки народ риється в смітниках, Зеленський знімає відосики – на білоруському ТБ висміяли Україну

Як з’ясувалося, досить часто в список “запрещенки” потрапляють соки, соковмісні напої і нектари. Тільки цього року забороняли ввозити і продавати більше півдесятка найменувань такого товару. Наприклад, в кінці квітня там виявився соковмісний яблучний напій з підсолоджувачем «ФрутоЛайт». І знову продукцію визнали небезпечною через те, що в ній разом з цукром є заявлений виробником підсолоджувач сукралоза, але немає вказівок про знижену калорійність на упаковці.

Перевірив у квітні Держстандарт і рибну продукцію. Серед неї знайшлося, що заборонити. Однією з таких позицій стала сушено-в’ялене філе-пласти путасу з перцем «рибка Янтарна». У неї виробник поклав харчові добавки-консерванти, про що написав на упаковці. Однак бензоат натрію Е211, сорбат калію Е202 не можна використовувати при виробництві такої продукції.

Є в списку консерви з м’ясом. Тиждень тому туди потрапив ” Плов з яловичиною». Держстандарт порахував, що найменування товару, яке виробник написав на упаковці, вводить споживача в оману щодо вмісту консервної банки, «недостовірно характеризує харчовий продукт і не дозволяє ідентифікувати продукт за найменуванням». За результатами випробувань встановлено, що виробник умисно надав зовнішній вигляд і окремі властивості продукції, але в упаковці знайшли не те, що заявлено на ній. У плові з яловичиною знайшли ДНК свині і ДНК курки, хоча в складі не написано, що там є свинина або курка.

Зустрічаються в переліку і продукти харчування для самих дітей. Ми знайшли там “фруктові шматочки «з яблук торгової марки» Фруто Няня”. У них при випробуваннях виявили консервант діоксид сірки в кількості 89,5 мг/кг при максимально допустимому рівні 50 мг/кг.тобто вміст сильно перевищено — в 1,79 рази. Це може викликати алергічні реакції. Крім того, продукти з такими добавками не можна вживати при деяких захворюваннях, проте виробник не написав на упаковці, що вони є в складі.

Читати також: “Розп’ятий хлопчик відпочиває”: у мережі висміяли сюжет білоруських пропагандистів про Україну. ВІДЕО