Скандал зі шпигунством: Болгарія висилає російських дипломатів

Володимир Маркопольский 23, Березень 2021, 03:09 59
Скандал зі шпигунством: Болгарія висилає російських дипломатів

Міністерство закордонних справ Болгарії оголосило двох дипломатів з Росії персонами нон грата і дало їм 72 години на те, щоб покинути країну.

22 березня прокуратура Болгарії повідомила, що двоє російських дипломатів вели розвідувальну діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

У посольстві Росії в Софії назвали рішення болгарської влади ” черговим безпідставним демаршем “і заявили, що це не сприятиме подальшому вибудовуванню конструктивного російсько-болгарського діалогу”.

19 березня в Софії затримали кількох людей, громадян Болгарії, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії. Затримання провело контррозвідувальне Державне агентство”національна безпека”.

Двоє затриманих-офіцери болгарської армії, один-колишній співробітник контррозвідки, повідомив на прес конференції представник прокуратури. За версією слідства, вони були завербовані російською військовою розвідкою-ГРУ. Всього звинувачення висунуті шести підозрюваним, зокрема дружині ймовірного резидента російської розвідки.

Одним із завдань затриманих був збір інформації всередині міністерства на теми Сирії, Нагірного Карабаху та України. Один із затриманих, службовець у підрозділі військової розвідки болгарського Міністерства оборони, рахував гроші, ймовірно отримані від вербувальника, безпосередньо за робочим столом.

З жовтня 2019 р. МЗС Болгарії вислало з країни вісім російських дипломатів (з урахуванням двох осіб, оголошених персонами нон грата 22 березня). Всіх їх підозрювали в шпигунстві.