США ввели санкції проти болгарського лобіста інтересів РФ

ДУМКА 3, Червень 2021, 10:19 5746
США ввели санкції проти болгарського лобіста інтересів РФ

У середу США ввели санкції проти трьох болгар і 64 пов’язаних з ними компаній через корупцію. У тому числі санкції введені проти олігарха, якого звинувачують у планах створити канал для впливу російських політичних лідерів на болгарський уряд.

Санкції були введені на підставі “закону Магнітського”.

“Сьогодні Міністерство фінансів США наклало санкції на трьох болгар за їх велику роль в корупції в Болгарії, а також їх мережі, що охоплюють 64 організації. Адміністрація вважає, що корупція принижує верховенство права, послаблює економіку і економічне зростання, підриває демократичні інститути, продовжує конфлікти і позбавляє невинних громадян основних прав людини, і сьогоднішня акція – найбільша на сьогоднішній день, спрямована на корупцію, – демонструє постійні зусилля притягнути до відповідальності причетних до корупції”, – йдеться в заяві Мінфіну.

Тимчасовий прем’єр-міністр Болгарії Стефан ЯНЄВ заявив, що заступник Державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд телефоном повідомила його про цей крок, який є частиною зусиль для ефективної протидії корупції в Болгарії.

“У наших відносинах з партнерами і союзниками ми однозначно поділяли нашу впевненість, що боротьба з корупцією у всіх її формах повинна бути нашим безумовним принциповим і практичним пріоритетом”, – йдеться в заяві МЗС Болгарії.

Цей крок був зроблений напередодні позачергових парламентських виборів в Болгарії 11 липня і після масових протестів проти корупції в 2020 році.

Міністерство фінансів США заявило, що ввело санкції проти бізнесмена і олігарха Василя Божкова, звинувативши його в планах створити канал для російських лідерів для впливу на уряд Болгарії і підкупу чиновників.

Божков, один з найбагатших людей Болгарії, втік з країни в 2020 році через кримінальні звинувачення, включаючи вимагання, шахрайство з податками і торгівлю впливом. Він заперечує будь-які протиправні дії і зараз знаходиться в Дубаї.

Міністерство фінансів також наклало санкції на Деляна Пеєвського, підприємця і колишнього депутата парламенту, і на Ілька Желязкова, чиновника, який, за словами відомства, використовувався Пеєвським для здійснення схем підкупу.

Санкції також були введені проти 64 компаній, які належать або контролюються Божковим і Пеєвським.

Державний департамент США також наклав санкції на колишніх болгарських чиновників Олександра Манолєва, Петра Гаралампієва, Красимира Томова, а також Пеєвського і Желязкова за їх нібито причетність до корупції, заборонивши їм і їх сім’ям в’їзд в США.