“Талібан” закликав афганських жінок сидіти вдома, щоб бойовики “не заподіяли їм біль”

ДУМКА 26, Серпень 2021, 05:32 136
“Талібан” закликав афганських жінок сидіти вдома, щоб бойовики “не заподіяли їм біль”

Бойовики радикального ісламістського руху “Талібан” закликали мешканок Афганістану не ходити на роботу і залишатися вдома для власної безпеки. Такий указ нібито діятиме, поки солдати угруповання не навчаться поважати жінок.

Про це на прес-конференції заявив офіційний представник “Талібану” Забіулла Муджахід.

Примітно, що вказівка надійшла 24 серпня, в той же день, коли Світовий банк призупинив фінансування Афганістану, а ООН закликала до “прозорого і швидкого розслідування” повідомлень про порушення прав людини в країні.

Муджахід запевняє, що така вказівка буде тимчасовою і дозволить “Талібану” гарантувати, що з жінками не будуть “звертатися нешанобливо” або “не дай бог заподіють біль”.

Представник руху в той же час визнав, що солдати талібів “постійно змінюються і не навчаються”.

“Ми попросили жінок взяти відпустку на роботах до тих пір, поки ситуація не повернеться в нормальний порядок і не будуть введені певні процедури… після чого вони зможуть повернутися на свою роботу, про що буде оголошено”, – заявив Муджахід.

Нагадаємо, що, перебуваючи при владі в Афганістані в період з 1996 по 2001 рік, таліби забороняли жінкам виходити на роботу, не дозволяли їм залишати будинок без супроводу і змушували їх повністю прикривати своє тіло.