Таліби захопили значну частину військової техніки США в Афганістані

ДУМКА 18, Серпень 2021, 04:38 198
Таліби захопили значну частину військової техніки США в Афганістані

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван визнав, що” значна частина ” військової техніки, наданої США афганським силам безпеки, була захоплена талібами.

“У нас немає повної картини того, куди поділася кожна одиниця військової техніки, – зазначив Салліван, – але, безумовно, значна частина потрапила в руки талібів. І, очевидно, у нас немає впевненості в тому, що вони з готовністю передадуть її нам”.

Таліби опублікували фотографії американських військових вертольотів Black Hawk, які США надали афганській армії.

“Ці” чорні Яструби ” не були передані талібам. Вони були передані афганським національним силам безпеки, щоб ті могли захищатися”, – сказав Салліван. Він нагадав, що президент Афганістану Ашраф Гані попросив Джо Байдена надати цю техніку під час візиту до Вашингтона.

“У президента США був вибір. Він міг не дати їм вертольоти враховуючи ризик потрапляння їх в руки талібів – або міг дати, сподіваючись, що афганські військові зможуть використовувати їх для захисту своєї країни “, – пояснив радник. Він зазначив, що обидва ці варіанти були пов’язані з ризиком.

“У якийсь момент Сполученим Штатам слід було сказати, що афганський народ повинен сам постояти за себе”, – підсумував Салліван.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з Афганістану до Києва евакуювали відомого режисера Сахру Карімі.